4 rzeczy, których nigdy nie powinnaś robić przed nałożeniem podkładu

Napisany w Cera, Makijaż przez Katarzyna. B

Zapewne zdajesz sobie sprawę, że makijaż będzie najładniejszy, jeśli podkład nałożysz na czystą i nawilżoną skórę. Mimo to jest wiele osób, które mają wpojone złe nawyki podczas malowania twarzy. Oto cztery błędy w makijażu, które większość ludzi popełnia podczas układania podkładu.

1. Nigdy nie nakładaj podkładu natychmiast po oczyszczaniu twarzy

Nawet po delikatnych zabiegach na twarz Twoja cera i pootwierane, oczyszczone pory skórne będą potrzebowały odrobinę przerwy. Dopiero co oczyszczona skóra jest bardziej podatna na bakterie. Jeśli planujesz robić peeling lub inne inwazyjne oczyszczanie twarzy – wybierz porę przed snem, by skóra mogła “dojść do siebie” przez całą noc.

2. Nigdy nie nakładaj podkładu na wyciśnięte pryszcze!

To niezbyt przyjemny wątek, ale warto o tym wspomnieć. Dlatego pamiętaj, że nie powinnaś nakładać makijażu na wyciśnięty przed chwilą pryszcz. Wiele osób tak robi, chcąc podkładem zamaskować „zniszczenia”, jakich dokonały na skórze. Mówiąc szczerze nie należy w ogóle dotykać i wyciskać niedoskonałości na twarzy, z powodu przenoszenia bakterii z rąk na skórę twarzy: tylko pogorszy zanieczyszczenia. Jeśli nakładasz makijaż na otwarty pryszcz, nie ma najmniejszej wątpliwości, że przenosisz bakterie na skórę.

3. Nigdy nie nakładaj podkładu na spoconą lub rozgrzaną skórę

Kiedy się pocisz, na przykład po ćwiczeniach, pory skóry są szerzej otwarte, a przez to mocniej podatne na bakterie. Dlatego należy unikać dotykania skóry oraz malowania jej podkładem i pudrem. ta zasada obowiązuje zarówno po ciężkim treningu jak i po saunie.
Zamiast tego przyzwyczaj się do mycia twarzy zaraz po wysiłku, najlepiej delikatnym środkiem myjącym i zimną wodą, która domknie otwarte pory skóry.

4. Nigdy nie nakładaj podkładu na niepokremowaną twarz

Podkłady do twarzy często mają działanie wysuszające, zwłaszcza jeśli stosujesz matujący lub mocno kryjący podkład. Aby jego działanie nie zaszkodziło Twojej cerze, nie kładź go nigdy na skórę bez wcześniejszego zastosowania kremu. Podkłady nie mają składników pielęgnujących, zamiast tego mnogą mieć w składzie syntetyki podrażniające skórę.