4 zasady prawidłowego demakijażu

Napisany w Kosmetyki przez Katarzyna. B

Jak prawidłowo zmyć makijaż – czy kiedykolwiek wpisałaś takie hasło w wyszukiwarkę? Z pozoru jest to dość prosta czynność, którą wykonujemy niemal codziennie. Niemniej jednak wiemy, że szkopuł tkwi w szczegółach. Dlatego bardzo ważne jest, by demakijaż robić prawidłowo! Sprawdźcie, czy stosujecie się do te 4 zasady. Jeśli tak, to na pewno Wasza skóra jest Wam za to wdzięczna! Jeśli nie, to natychmiast zacznijcie, a odczujecie poprawę stanu swojej skóry.

Dlaczego demakijaż jest tak ważny?

To właśnie dobrze przeprowadzony demakijaż ma ogromny wpływ na wygląd naszej skóry! Jeśli oczyszczamy twarzy prawidłowo, to twarz jest gładka i nie ma na niej niedoskonałości. Jeśli natomiast źle wykonujemy demakijaż, to skóra jest sucha, podrażniona, produkuje nadmiar sebum i co chwilę pojawiają się na niej niedoskonałości. Warto dodać również, że źle oczyszczona skóra nie przyjmuje w pełni produktów, które na nią aplikujemy. W końcu nie po to inwestujemy w drogie kremy, żeby nie wchłaniały się w skórę, prawda? Dlatego bardzo ważne jest, by przestrzegać tych 4 zasad prawidłowego demakijażu. 

 1 zasada prawidłowego demakijażu – odpowiednia technika 

Niestety demakijaż często wygląda tak, że pocieramy wacikiem o twarz. Często przypomina to wręcz szorowanie, a przecież skóra na twarzy jest niezwykle delikatna. Tarcie może spowodować jej rozciągnięcie i nowymi zmarszczkami. Bardzo istotne jest również zmywanie tuszu do rzęs. W okolicach oczu skóra jest jeszcze bardziej delikatna. Dlatego przykładajmy waciki do zamkniętych oczu i odczekajmy 10 sekund, aż tusz się rozpuści, a następnie przeciągnijmy płatek ku końcówki rzęs. Nie ma potrzeby dodatkowego pocierania rzęs! Pamiętajcie, by produkty przeznaczone do twarzy używać również na szyję i dekolt. To bardzo ważne, ponieważ skóra na szyi i dekolcie również jest bardzo delikatna i też trzeba o nią zadbać! Tonik, krem nawilżający, krem z spf i serum zawsze stosujmy również na szyję i dekolt.

 2 zasada prawidłowego demakijażu – odpowiednie produkty 

Przede wszystkim powinnyśmy wybierać kosmetyki ze względu na rodzaj posiadanej cery. Cera tłusta potrzebuje kosmetyków, które mają działanie antybakteryjne. Cera sucha kosmetyków nawilżających, a cera wrażliwa nie lubi produktów, które mają w składzie alkohol. Bez względu na to, jaką mamy cerę, wybierajmy produkty, które mają dobry skład. Wybierajmy produkty, które nie zawierają SLES i SLS. Zamiast tego mają w sobie łagodne substancje myjące, jak np.: Cocamidopryl Betaine, Lauryl Glucoside, Coco-Glucoside, Sodium Cocoamphoacetate

3 zasada prawidłowego demakijażu – zachowaj kolejność 

Kolejność demakijażu wygląda następująco:

  1. Zmycie makijażu – użyj płynu micelarnego, olejku, bądź mleczka
  2. Oczyszczenie twarzy – użyj pianki, żelu, emulsji myjącej
  3. Tonizacja – użyj hydrolatu, bądź toniku
  4. Nawilżenie – użyj ulubionego kremu bądź serum

Choć są to aż 4 kroki, to ich wykonanie zajmuje dosłownie kilka minut!

4 zasada prawidłowego demakijażu – demakijaż to obowiązek 

Wiemy, że po imprezie ostatnie, o czym się myśli to zmycie makijażu. Ale nie pomijaj tego kroku! To naprawdę bardzo istotne. Jeśli naprawdę nie masz siły na zrobienie 4 kroków wieczornej pielęgnacji, to mamy koło ratunkowe! W wyjątkowych okolicznościach możesz użyć chusteczek do demakijażu – w ten sposób jednym ruchem pozbędziesz się makijażu. Pamiętaj jednak, by traktować chusteczek do demakijażu jak koło ratunkowe, a nie jak codzienność. Ich nadmierne używanie może negatywnie wpłynąć na cerę. I choć bardzo byśmy tego chciały, to jedna chusteczka nie zastąpi wieczornej pielęgnacji.

Prawidłowa technika, dobre kosmetyki i odrobina wprawy sprawią, że Wasz demakijaż będzie wykonany prawidłowo, a Wy będziecie cieszyć się piękną i czystą skórą bez niedoskonałości!