6 sposobów na pozbycie się opuchlizny pod oczami

Napisany w Cera, Oczy przez Katarzyna. B

Czy często budzisz się z opuchniętymi oczami? Tutaj znajdziesz przegląd dobrych rad, które pomogą Ci pozbyć się problemu. Poznaj sprawdzone sposoby na pozbycie się opuchlizny pod oczami.

To dlatego masz spuchnięte oczy

Obrzęk, który pojawia się na powiekach i pod oczami, wynika z gromadzenia się płynów (limfy) w organizmie. Zbiera się w tkance pod oczami podczas snu, ponieważ skóra jest tu cieńsza niż reszta twarzy i limfa może łatwiej się tam gromadzić. Opuchnięte oczy są najbardziej widoczne rano. W większości przypadków znikają w ciągu dnia mogą być spowodowane nieodpowiednią dietą lub gorącym klimatem. Możesz pozbyć się zastojów limfatycznych na wiele sposobów: zarówno przy masażu, jak i działaniem niższych temperatur.

1. Weź to na chłodno

Pozbądź się opuchniętych oczu stosując zimne okłady. To najszybsze możliwe rozwiązanie problemów z opuchniętymi powiekami. Zimno powoduje obkurczenie się naczyń krwionośnych, a to zapobiega zastojom limfatycznym. Możesz użyć zimnego ręczniczka, masek na oczy, zimnej łyżki lub przyrządu do masażu, który wcześniej kilka minut był w lodówce.

2. Masuj obrzęki

Pozbądź się opuchniętych oczu za pomocą masażu! Wystarczą Ci opuszki palców, ale jeśli wolisz, możesz sięgnąć po specjalny masażer do twarzy. Jest to skuteczne rozwiązanie, które szybko daje rezultaty i ogólnie pomaga zmniejszyć gromadzenie się limfy pod skórą. Pamiętaj, aby masować skórę pod oczami od zewnętrznego kącika oka do wewnętrznego. Powtórz ten ruch pięć do dziesięciu razy.

3. Śpij więcej – to zapobiegnie zastojom limfy

Zbyt mało snu można również być przyczyną opuchniętych oczu. Brak snu sprawia, że skóra jest mniej elastyczna. Ponadto za krótki sen zaburza równowagę soli organizmu, co wzmaga zatrzymanie płynów.

4. Zmniejsz spożycie soli i pozbądź się opuchniętych oczu

Opuchlizna pod oczami powiększa się gdy jesz za dużo soli. Sól wiąże wodę w organizmie, co powoduje obrzęk. jest to widoczne także w obszarach, gdzie skóra jest cieńsza.

5. Zapobiegaj opuchnięciom oczu, śpiąc na plecach

Jeśli masz dość opuchniętych oczu, możesz spróbować spać leżąc na plecach. Możesz włożyć dodatkową poduszkę pod szyję, aby głowa była wyżej. Daje to mniejszy obrzęk i świeższy wygląd następnego ranka.

6. Zastosuj krem pod oczy 

Skóra pod oczami jest o 40 procent cieńsza niż na innych obszarach twarzy. Dodatkowo jest mniej elastyczna. Wzmacniający i nawilżający krem pod oczy sprawi, że skóra pod oczami będzie bardziej odporna na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych i nie będą się na niej tworzyły zastoje limfy, zwłaszcza jeśli w kremie będą kompleksy pobudzające krążenie pod oczami.