Bio – Oil: olejek uniwersalny. Co leczy i jak działa?

Napisany w Kosmetyki, Skóra przez Katarzyna. B

Bio – Oil to prawdziwy hit w pielęgnacji skóry z niedoskonałościami. Podobno zwalcza rozstępy, blizny, poprawia koloryt skóry, nawilża i odmładza. Jak naprawdę działa olejek Bio – Oil? I dlaczego tyle osób go polubiło?

Garść informacji o olejku

Bio – Oil produkowany jest z naturalnych substancji. Zawiera tyle składników, że trudno je wszystkie wyliczyć. Spróbujmy poznać te najważniejsze: witaminy A i E, olejki roślinne (lawendowy, nagietkowy, rozmarynowy i rumiankowy), barwnik pomarańczowy, substancja zapachowa i tzw. faza olejowa. Znajduje się w niej między innymi parafina – dla osób z wrażliwą skórą lub alergików jest to przykra informacja. A wrażliwą skórę mają często osoby borykające się z trądzikiem. Wniosek stąd taki: ci, którzy posiadają cerę tłustą i ze skłonnością do trądziku lub ci, którzy z krostkami właśnie się uporali, z kosmetyku dedykowanego dla nich korzystać powinni ostrożnie.

Jak stosować Bio – Oil i jak działa?

Blizny to zmiany naskórka lub skóry, posiadające różny stopień widoczności, grubości itp. Mają charakter stały, co oznacza, że nigdy się ich nie pozbędziemy – będą nam towarzyszyć do końca życia. Bio – Oil też ich nie usunie, a jedynie poprawi ich wygląd. Dokładniej rzecz ujmując, rozjaśni, spłyci i zmiękczy. Olejek wciera się w zmienione miejsce, okrężnymi ruchami, dwa razy dziennie przez trzy miesiące.

Rozstępy to szczególny typ blizn. Powstają na skutek szybkiego zwiększania masy ciała w krótkim czasie. Na rozstępy najbardziej narażeni są: kobiety w ciąży, kulturyści, młodzież w okresie dojrzewania. Powstanie tych blizn zależy od wieku, rodzaju skóry, diety, poziomu aktywności fizycznej, nawilżenia ciała. Bio – Oil znów niewiele poradzi – poprawi jedynie wygląd rozstępów. Olejkiem smaruje się miejsca podatne na pojawienie się rozstępów: brzuch, uda, pośladki, piersi. Brzuch.

Nierównomierny koloryt skóry to wynik wielu czynników. Można zaliczyć do nich: terapię hormonalną, plamy potrądzikowe lub posłoneczne, stosowanie produktów rozjaśniających i wiele innych. Bio – Oil w takich przypadkach stosuje się dwa razy dziennie. Kuracja trwa trzy miesiące. Kosmetyk z filtrem przeciwsłonecznym można zaaplikować po wchłonięciu się olejku.

Skóra z pierwszymi oznakami starzenia to skóra pozbawiona kolageny, elastyny, odpowiedniego poziomu wody, sucha i z przebarwieniami. Najlepszym sposobem, by odzyskać młody wygląd, jest nawilżanie skóry. Bio – Oil sprawdzi się dobrze w tej roli. W podobny sposób olejek pomoże skórze odwodnionej. W obu przypadkach kosmetyk należy nakładać dwa razy dziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *