Botoks na włosy. Czym jest, jak wygląda, korzyści!

Napisany w Kosmetyki, Włosy przez Katarzyna. B

Nie, Twoje włosy nie mają zmarszczek i nie każemy Ci ich ostrzykiwać… ale zdecydowanie namawiamy do botoksu! To gorący trend i jeden z najlepiej ocenianych zabiegów upiększająco – odżywiających włosy. Czy już znasz botoks na włosy? Poznaj jego zalety i dowiedz się, jak wygląda zabieg.

Botoks na włosy – co to jest i na czym polega?

Co ma wspólnego botoks włosów ze znanym wszystkim ostrzykiwaniem twarzy? W zasadzie dwie rzeczy:
1. Oba zabiegi wygładzają – jeden twarz i zmarszczki, drugi oczywiście włosy. Oba mają też upiększać!
2. Jeden i drugi wymaga strzykawki, choć oczywiście w botoksie włosów jest ona tylko do aplikacji składników odżywczych i nie nakłuwa Ci skóry. Nie stosuje się tu też toksyny botulinowej To zabieg całkowicie bezinwazyjny.

Botox na włosy to nic innego jak maksymalne odżywienie oraz regeneracja włosów. Polega on na wtłoczeniu w pasma składników odżywczych tak, by odbudowały one ubytki między korą a otoczką włosa. Preparaty używane do botoksu włosów to przede wszystkim kolagen, kwas hialuronowy, jagody acai.

Jak wygląda botox na włosy?

Botoks na włosy nie trwa tak długo, jakby się wydawało – najczęściej jest to około 40 minut. Wygląda następująco:
1. Aby odżywić włosy, trzeba, by stały się chłonne. Dlatego fryzjer myje je specjalistycznym szamponem, który otwiera łuski włosa. To ważne, ponieważ dzięki temu lepiej wchłaniać się będą składniki odżywcze. Zazwyczaj włosy myje się dwukrotnie, a za drugim razem szampon zostaje przez dłuższą chwilę na włosach.
2. Umyte i odciśnięte w ręcznik włosy otrzymują teraz dawkę serum. ma ono za zadanie poprawić kondycję włosów i wzmocnić je na całej długości. Serum nakłada się na włosy specjalną strzykawką, stąd wspomniane już podobieństwo do tradycyjnego botoksu twarzy.
3. Ostatni krok to zamknięcie łuski włosa, czyli nałożenie specjalnej maski. Fryzjer pozostawia ją na włosach na około 20 minut. Warto pamiętać, że maska jest nakładana bezpośrednio na serum. Po tym czasie całość spłukuje się z włosów. Gotowe!

Botoks na włosy – efekty

Zainteresował Cię botoks włosów? Poznaj jego doskonałe efekty:
Włosy są widocznie odżywione,
świetnie się układają,
zwiększa się ich objętość, więc wydają się gęstsze,
są nawilżone, gładkie, pełne witalności,
ich struktura jest odbudowana,
przestają się puszyć, są miękkie i miłe w dotyku,
stają się błyszczące,
ich kolor jest odświeżony i nabiera głębi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *