Co zrobić, żeby włosy dłużej pozostały świeższe po myciu?

Napisany w Włosy przez Katarzyna. B

Tłuste włosy zaraz po umyciu? A może problem swędzącej skóry głowy pojawia się zaraz po jej wysuszeniu? Jeżeli odpowiedziałaś twierdząco na te pytania, to oznacza, że jesteś w grupie osób, których włosy nie zachowują świeżości po umyciu. Czy można temu jakoś zaradzić?

beauty-2016-03-hair-wash-main

Mycie razy dwa

Podwójne mycie bardzo dobrze oczyszcza skórę głowy i włosy. Jest to bardzo ważne w przypadku długich i gęstych włosów, spomiędzy których trudno jest usunąć wszystkie zanieczyszczenia podczas pierwszego mycia. A jeżeli stosujesz taki system pielęgnacji głowy, to z pewnością zauważyłaś, że przy drugim myciu szampon lepiej się pieni, a uczucie oczyszczenia i odświeżenia jest o wiele większe. Podwójne mycie może pomóc ci zwalczyć problem przetłuszczania się włosów i skóry głowy.

Chłodna woda

Jeżeli chcesz pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń oraz mieć pewność, że twoje włosy będą piękne i zdrowe, to do ostatniego płukania użyj letniej wody. Gorąca woda mogłaby podrażnić gruczoły łojowe i zwiększyć produkcję sebum. Zbyt zimna zaś nie dałaby nam po prostu żadnej przyjemności z mycia.

Dobry szampon

Dużo dziewczyn używa zbyt mocnego lub delikatnego szamponu. Idealny kosmetyk nie może działać zbyt silnie, ale nie powinien też dawać nawet ledwo widocznych efektów. Najlepszym wyborem jest stosowanie dwóch szamponów: oczyszczającego raz na tydzień i nawilżającego co dwa lub trzy dni. Dzięki takiej pielęgnacji usuniesz z włosów wszelkie zanieczyszczenia i uregulujesz pracę gruczołów łojowych.

Myj szczotki i grzebienie

Czy wiesz, że na grzebieniach i szczotkach gromadzą się bakterie, które mogą powodować przetłuszczanie się skóry głowy i groźne choroby dermatologiczne? Jeżeli chcesz uniknąć takich problemów, to pamiętaj o regularnym myciu akcesoriów do czesania. Zrób to za pomocą mydła i ciepłej wody lub specjalnych preparatów; pamiętaj o spryskaniu szczotek i grzebieni płynem dezynfekującym.

Peeling skóry głowy

To doskonałe rozwiązanie dla osób, których włosy nie wyglądają świeżo po umyciu. Najlepszy będzie peeling cukrowy z dodatkiem szamponu, którego używasz na co dzień. Dzięki niemu usuniesz martwe komórki skóry, łupież, zanieczyszczenia i połamane włosy. Peeling i masaż pobudzi cebulki włosowe, poprawi krążenie krwi i wzmocni pasemka. Jeżeli będziesz regularnie go wykonywała, to po krótkim czasie zauważysz, że fryzura zyska większą objętość, a skóra głowy będzie zdrowsza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *