Czym jest efekt holo w makijażu?

Napisany w Makijaż przez Katarzyna. B

Holograficzne kosmetyki podbijają świat makijażu. W tym roku nosimy wszystko, co się błyszczy, odbija światło i opalizuje na różne kolory. Zanim sięgniesz po holograficzne błyszczyki, rozświetlacze, cienie i kredki do oczu oraz lakiery do paznokci, dowiedz się, czym jest efekt holo w makijażu.

0517-ralph-siciliano-holographic-lips

Efekt holo w makijażu

Efekt holo w makijażu, inaczej efekt benzyny, uzyskuje się poprzez zastosowanie kosmetyku o właściwościach holograficznych. Holograficzne błyszczyki, rozświetlacze, cienie i kredki do oczu oraz lakiery do paznokci tworzą na ustach wielobarwną połyskującą taflę, która daje trójwymiarowy efekt. Efekt holo najpierw ogarnął paznokcie, później powieki, a teraz nadszedł czas na usta. Holograficzne usta to obecnie najmodniejszy trend w makijażu.

Holograficzne usta

Holograficzne błyszczyki to alternatywa dla matowych pomadek. Aby wyczarować wymarzony efekt holo, miłośniczki futurystycznego makijażu korzystają z najróżniejszych technik i produktów; zarówno sięgają po gotowe błyszczyki, jak i samodzielnie mieszają pigmenty z brokatem, które następnie nakładają na wargi lub pomadki w intensywnych odcieniach.

Holograficzne rozświetlacze

Strobing to trend w makijażu, który polega na modelowaniu twarzy światłem. Najpopularniejszą jego odmianą jest obecnie strobing wykonany za pomocą kosmetyków rozświetlających z holograficznym wykończeniem. Ponieważ te ostatnie są na czasie, można je znaleźć w każdej drogerii.

Holograficzny makijaż – efekty

Dlaczego holograficzne kosmetyki zdobyły tak wielką popularność? Przez swoją nieoczywistość i opozycję do nudnych matowych pomadek. Efekt płaskich ust sprawdza się na wieczór, ale w ciągu dnia lepiej sięgnąć po pomadki i błyszczyki z połyskiem. Holograficzne kosmetyki dają maksymalny efekt.

Warto pamiętać, że w przypadku holograficznego makijażu należy zachować umiar. Oczy, usta lub policzki – jeden akcent holograficzny wystarczy, aby efekt był piorunujący. Kosmetyki holograficzne pasują do każdej karnacji – zarówno bladej, jak i opalonej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *