Dlaczego tonizowanie twarzy jest tak istotne?

Napisany w Cera przez Katarzyna. B

Tonizowanie twarzy jest niezwykle istotne po jej dokładnym oczyszczeniu. Przywraca skórze neutralny odczyn, co utrzymuje ją w dobrej kondycji.

Regularne używanie toniku to nic innego, jak przywracanie skórze równowagi. Za pomocą tego kosmetyku dokładnie usuniemy wszelkie zanieczyszczenia i toksyny, jednocześnie nawilżając cerę.

Do tonizowania idealnie nadaje się zarówno tonik, jak i hydrolat. Ważne, aby były jak najbardziej naturalne, bez szkodliwych alkoholi i parabenów, aby nie wysuszyły cery. Najlepiej potrzeć wilgotną twarz tonikiem, aby przyjęła wszystkie składniki aktywne.

Hydrolaty vs. toniki

Te pierwsze to wody roślinne lub kwiatowe. Zyskują coraz większą popularność i to dobrze, bo zdecydowanie są warte uwagi. Powstają podczas destylacji roślin, więc zawierają olejek eteryczny i inne części składowe.

Hydrolaty można stosować bezpośrednio na skórę. Nie zawierają sztucznych substancji, nie podrażniają skóry i są bezpieczne w każdym wieku. Nie ma problemu, aby używać ich nawet na delikatne okolice oczu. Ponadto można mieszać je ze sobą, aby wzmocnić ich działanie. W zależności od potrzeb nadają się także do kilkukrotnego stosowania w ciągu dnia.

Jak wybrać hydrolat?

Podczas wyboru hydrolatu sprawdzamy, czy w składzie są wyłącznie delikatnie konserwujące substancje. Hydrolaty niestety mają bardzo krótki termin ważności, dlatego konserwanty odgrywają tu istotną rolę. Łatwo pomylić kosmetyk ze sztuczną wodą roślinną, więc istotne jest dokładne czytanie składu.

Działanie hydrolatu wzmacniamy, dodając do niego ekstrakty roślinne. Można dodawać wszelkie składniki, które rozpuszczają się w wodzie. Aby miał właściwości nawilżające, doskonale sprawdzą się:

  • kwas hialuronowy,
  • ceramidy,
  • panthenol,
  • witamina B3,
  • proteiny roślinne,
  • kolagen.

Stosowanie toników i hydrolatów

Po oczyszczeniu skóry przemywamy twarz, szyję i dekolt tonikiem lub hydrolatem. Możemy użyć także toniku, a później hydrolatu. W ten sposób usuniemy zanieczyszczenia i toksyny zebrane w ciągu dnia lub nocy. Toniku lub hydrolatu należy używać zawsze rano i wieczorem, ponieważ kiedy śpimy, na naszej cerze także zbiera się nadmiar sebum.

Podsumowując, hydrolat to łagodniejsza forma toniku. Naturalna pielęgnacja jest coraz częstszym wyborem kobiet, ponieważ bez zbędnych składników jest w stanie oczyścić, odświeżyć i zadbać o naszą cerę.

Przywracanie skórze neutralnego odczynu jest bardzo istotne, jeżeli zależy nam na jej dobrej kondycji. Dzięki tonikom cera lepiej przyswaja wszelkie składniki zawarte w serum, kremie i innych produktach pielęgnacyjnych.

Zarówno tonik, jak i hydrolat powinien być dopasowany do potrzeb naszej skóry. Nic tak nie szkodzi, jak źle dobrane kosmetyki.

Codzienna tonizacja jest bardzo istotna, aby zachować cerę świeżą, promienną i pełną witalności na długi czas.