Gładkie ciało dzięki trymerowi Philips.

Napisany w Włosy przez Katarzyna. B

Równo, gładko i ładnie. Tak może wyglądać nasze ciało. O co chodzi? O trymer do twarzy i ciała Philips. Wyrówna brwi, usunie małe włoski i pozostawi skórę gładką i przyjemną w dotyku. Ale czy zastąpi depilator lub zwykłą maszynkę do golenia?

Zazwyczaj do depilacji używamy maszynki, depilatora lub wosku; niektórzy mogą pozwolić sobie na epilację, czyli usuwanie włosków laserem. A kto z was wypróbował trymer Philips HP6393/00? Przyrząd wyrywa włoski pokrywające twarz i ciało. Zostawia skórę gładką, miękką i przyjemną w dotyku.

Urządzenie wyposażone jest w dwie głowice. Głowica 26 mm usuwa włoski z powierzchni ciała, głowica 8 mm – z twarzy, nasadki 2 i 4 mm wyrównują długość. Wszystkie głowice umożliwiają przycinanie włosów w trudno dostępnych miejscach. Trymer można zabrać w podróż; dzięki niewielkim rozmiarom zmieści się do każdej walizki lub torebki. W zestawie znajdują się: bateria, szczoteczka do czyszczenia, ochronna nakładka, etui na akcesoria, grzebyk do brwi i pęseta z ochronną pokrywką. Całość zapakowana jest w kartonowe biało – różowe pudełeczko. Cena jak na takie urządzenie nie jest wysoka, dzięki czemu każda z nas może pozwolić sobie na gładką skórę.

Maszynka, depilator czy trymer?

Każda z nas preferuje inny sposób depilacji włosków. Dlatego nie można jednoznacznie powiedzieć, który jest najlepszy. Sprawdźmy zatem, jakie są wady i zalety każdego z rodzaju depilacji? Maszynka może powodować podrażnienia i dość szybko jej ostrza tępią się. Do golenia maszynką potrzebujemy pianki – w przeciwnym wypadku nasza skóra stanie się sucha i ściągnięta. Efekt nie utrzymuje się zbyt długo, bo już po dwóch lub trzech dniach włoski odrastają. Depilator to najlepszy sposób depilacji. Można stosować go na sucho i na mokro. Wyrywa włoski wraz z cebulkami, dzięki czemu gładką skórą cieszymy się nawet do 4 tygodni. Jednak wadą dobrego depilatora jest wysoka cena. Trymer natomiast służy tylko do podcinania (czyli trymerowania) włosów. Nie usuniemy nim niechcianego owłosienia, bo ma zbyt małe głowice i nasadki tnące. A wy, który rodzaj depilacji wybieracie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *