Jak oświetlenie w drogeriach wpływa na wybór odcienia podkładu?

Napisany w Skóra przez Katarzyna. B

Co oświetlenie w drogerii ma wspólnego z doborem odcienia podkładu? Okazuje się, że bardzo dużo. Czy wiesz, jaką rolę odgrywa światło umieszczone nad półkami z kosmetykami? I jak wpływa ono na sprzedaż produktów kolorowych?

To już pewne! Zastosowanie na wystawie kosmetyków oświetlenia o odpowiednio wysokim natężeniu może zwiększyć sprzedaż nawet o 20%. Jesteście zaskoczone? Jest coś jeszcze: im więcej światła skieruje się na drogeryjną półkę, tym większą uwagę przyciągną ustawione na niej produkty. Właśnie takie chwyty stosują marketingowcy, a my, nieświadomi klienci, wpadamy w ich pułapkę. Co więcej, sklepowe oświetlenie jest zaprojektowane w taki sposób, aby mogło nas doprowadzić do najdroższych kosmetyków lub do tych produktów, których nie miałyśmy zamiaru kupić. Poza tym, wystrój drogerii powinien dawać poczucie bezpieczeństwa i sprawiać przyjemność z zakupów.

W jaki sposób w drogeriach dobiera się oświetlenie?

Wszystko zależy od wielkości danego sklepu, wysokości sufitu oraz jakości i renomy sprzedawanych w nim marek. Pod uwagę należy wziąć także rodzaj światła. W drogeriach stosuje się oświetlenie główne, dekoracyjne i punktowe, które ma wyeksponować najważniejsze cechy kosmetyków. Bardzo ważna jest również jakość światła. Chodzi tu przede wszystkim o ciepłe lub zimne światło. To ono w dużej mierze wpływa na sposób postrzegania odcieni kosmetyków. Taką samą funkcję pełnią filtry korekcyjne.

Jakie światło ułatwi nam wybór danego odcienia kosmetyku?

Oświetlenie takie powinno mieć wysoki wskaźnik odwzorowania barw. Wtedy to pudry, szminki, podkłady i maskary będą wyglądały bardziej naturalnie, a dobór odcienia stanie się łatwiejszy. Ale czy to wystarczy? Jeżeli planujesz zrobić makijaż na potrzeby wydarzenia, które odbywać się będzie w pomieszczeniu i przy sztucznym świetle, to tak. Natomiast, jeśli zależy ci na tym, aby korzystanie wypaść w naturalnym oświetleniu, odcienie kosmetyków musisz dobrać w inny sposób. O co chodzi? W drogeriach znajdziesz mnóstwo próbek kosmetyków kolorowych. Nie bój się z nich korzystać. Wypróbuj kilka podkładów lub pudrów i sprawdź, jak wyglądają w naturalnym oświetleniu. Dobierz najlepszy dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *