Jak wybrać najlepszy krem z filtrem?

Napisany w Cera, Kosmetyki przez Katarzyna. B

Nadchodzące lato, jak wiemy, wiąże się z nadmierną ilością promieni słonecznych. Nasza cera nie zawsze dobrze je znosi. Najlepszym sposobem na ochronę skóry jest bez wątpienia stosowanie kremu z filtrem. Jednak ich oferta jest niezwykle duża, dlatego wybór produktu może sprawić niemały dylemat. Podpowiadamy, o czym warto pamiętać.

Dlaczego warto chronić cerę przed słońcem?

Rola witaminy D, którą wytwarzają promienie słoneczne, jest niezmiernie ważna dla funkcjonowania naszego organizmu. Zawdzięczamy jej przede wszystkim mocne i zdrowe kości. Ponadto chroni organizm przed takimi schorzeniami jak osteoporoza. Jednak to nie oznacza, że nie warto zabezpieczać się przed słońcem. Nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne ma negatywny wpływ na nasze zdrowie, w tym m.in.:

  • uszkadza warstwy skóry i DNA,
  • powoduje skórne choroby,
  • niszczy włókna kolagenowe. 

Dlatego właśnie warto zastosować krem z filtrem, który zabezpieczy twoją skórę przed negatywnymi skutkami promieni słonecznych.

Czego unikać, wybierając krem z filtrem?

Krem z filtrem, podobnie jak inne produkty kosmetyczne, może zawierać szkodliwe substancje dla naszej cery. Powinny na to szczególną uwagę zwracać osoby, które mają wrażliwą cerę. Benzofen 3 to składnik, który właśnie może powodować wszelkiego rodzaju alergie. Jednak producenci kosmetyków są zobligowani do umieszczania takiej informacji na etykiecie produktu. Według najnowszych informacji wśród kremów z filtrem wyróżniamy przenikające i nieprzenikające. Co to oznacza? Pierwsze z nich mogą dostać się do krwiobiegu, przez co istnieje ryzyko, że zaburzą naszą gospodarkę hormonalną. Dlatego zaleca się, by wybierać nieprzenikające kremy z filtrem.

Kremy z filtrem – przykłady sprawdzonych produktów

  • REN Clean Screen Mineral SPF 30 – to krem, który przeznaczony jest przede wszystkim dla cery wrażliwej, ponieważ w jego składzie nie znajdziemy szkodliwych substancji. Ponadto doskonale spełnia matującą funkcję.
  • Pai Hello Sunshine SPF 30 – to produkt, który może pochwalić się takim składnikiem jak tlenek cynku, które ma szereg pozytywnych właściwości. Krem zarówno ochrania skórę przed słońcem, jak i regeneruje ją.
  • Clinique Mineral Sunscreen Fluid SPF 50 – zawiera w sobie filtry mineralne, przez co nie obciąża cery i nie zapycha porów. Ponadto dzięki lekkiej formule krem doskonale sprawdzi się jako baza pod makijaż.
  • Pharmaceris S SPF 50 – to krem, który również skierowany jest do osób z wrażliwą cerą, wymagającą troskliwej pielęgnacji. Jest niezwykle trwały. Mogą go stosować zarówno dorośli, jak i dzieci, ponieważ stworzony jest głównie z filtrów mineralnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *