Jak wykonać makijaż pin-up?

Napisany w Makijaż przez Katarzyna. B

Makijaż pin-up, który był popularny w latach 40. i 50. XX wieku, wraca do łask. Kojarzy się z lekkimi sukienkami w stylu retro, czółenkami i lokami zebranymi w najdziwniejsze fryzury. Makijaż pin-up to przede wszystkim usta w soczystym kolorze i oczy pociągnięte eyelinerem. Jak wykonać makijaż pin-up?

makijaz-pin-up.jpg

Szminka i eyeliner

Jak ustaliliśmy, makijaż pin-up to głównie szminka i eyeliner. W te produkty warto zainwestować, ponieważ kosmetyki niskiej jakości mogą zepsuć ten efektowny makijaż.

Podkład

Podkład przy makijażu pin-up powinien być jasny, żeby nie odciągał uwagi od oczu i ust. Nie wyklucza się użycia bronzera, który pomoże uzyskać piękny kontur twarzy.

Brwi

Makijaż pin-up to silnie podkreślone brwi, ale zanim je podkreślimy, powinnyśmy nadać im odpowiedni kształt. Skorygujemy go poprzez usunięcie zbędnych włosów. Następnie przeczesz brwi szczoteczką tak, żeby były odrobinę ciemniejsze niż zwykle. Kolejnym etapem jest podkreślenie brwi przy pomocy kredki lub cieni do stylizacji brwi.

Róż

Jak wspominaliśmy przy okazji podkładu, kolorów w makijażu pin-up powinno być jak najmniej. Mimo to odrobina różu nie zaszkodzi.

Kreska

Tworzenie kreski to najtrudniejszy etap makijażu pin-up. Optymalnym rozwiązaniem będzie zrobienie prostej kreski na górnej powiece, a następnie jej wydłużenie i zaokrąglenie.

Szminka

Klasyczny makijaż pin-up przyciągał uwagę czerwoną szminką, ale nie jest to kolor obowiązkowy. Podczas gdy brunetki z powodzeniem zastąpią go odcieniem wina i śliwki, blondynki mogą poeksperymentować z różem. Pamiętaj, żeby przed nałożeniem szminki użyć konturówki do ust. Wyraziste, wyprofilowane kontury to podstawa makijażu pin-up.

Cienie do powiek

Klasyczny makijaż pin-up obywał się bez cieni do powiek, kluczową i jedyną rolę w makijażu oczu odgrywał bowiem eyeliner. Jednak nałożenie cieni jako bazy pod kreskę jest dopuszczalne. Ważne, żeby wybierać cienie w kolorze powieki lub w jasnych, perłowych odcieniach, które rozświetlą oko. Dozwolone są także cienie w innych barwach. Najlepsze będą takie, które podkreślą kształt oka i nie przyćmią eyelinera, na przykład różowe, perłowe, ciemnoszare i prześwitujące błękitne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *