Jak wyprostować włosy bez prostownicy?

Napisany w Włosy przez Katarzyna. B

„Jak wyprostować włosy bez prostownicy?” – to pytanie zadaje sobie mnóstwo kobiet. Odpowiedzi złaknione są zwłaszcza te, które natura obdarzyła falami lub lokami. Prostownica, nawet najwyższej jakości, nie pozostanie bez wpływu na kondycję włosa. Czy istnieją domowe sposoby na prostowanie włosów?

Straight_1.0

Domowe sposoby na prostowanie włosów

 • Zapuść włosy
  Brzmi banalnie? Może. Ale im dłuższy włos, tym cięższy, a im cięższy, tym trudniej jest mu się unieść i pokręcić.
 • Produkty do prostowania włosów
  W drogerii znajdziesz szeroką gamę produktów do prostowania włosów. Ich działanie nie jest spektakularne, ale w przypadku włosów niezbyt kręconych może okazać się skuteczne.
 • Susz włosy w odpowiedni sposób
  Po rozprowadzeniu na włosach preparatu prostującego i rozczesaniu ich wysusz je w odpowiedni sposób. Zamiast dmuchać suszarką na wszystkie strony, susz włosy od góry do dołu, a drugą ręką przeczesuj je grzebieniem lub szczotką i naciągaj w dół. Na suszarkę nałóż płaską nasadkę i używaj zimnego strumienia powietrza.
 • Nafta kosmetyczna
  Nafta kosmetyczna nie tylko skutecznie odżywia skórę głowy i włosów, lecz także ułatwia prostowanie tych ostatnich. Wystarczy wetrzeć ją we włosy i po co najmniej godzinie umyć głowę jak zwykle.
 • Szałwia
  Zaparz 2-3 torebki szałwii w litrze wody, a gdy napar przestygnie, wypłucz w nim włosy. Rozczesz je na prosto i susz według podanej instrukcji. Szałwia delikatnie przyciemnia włosy.
 • Kisiel
  Kisiel działa podobnie jak silikony: obciąża włosy. Aby go przygotować, rozprowadź łyżkę mąki ziemniaczanej w szklance zimnej wody, po czym przelej mieszaninę do 3 litrów zagotowanej wody. Mieszaj ją energicznie, aby nie zrobiły się grudki. Gdy przestygnie, wypłucz w niej włosy i potrzymaj na głowie kilka minut, po czym spłucz czystą wodą.
 • Aromatyczne oleje (np. kokosowy, migdałowy lub sezamowy albo oliwa z oliwek)
  Wybrany olej podgrzej w garnku do takiej temperatury, aby się nie poparzyć, po czym rozprowadź go na skórze głowy i włosach. Nabieraj odrobinę na palce i masuj głowę, a następnie grubym grzebieniem czesz włosy tak, aby równomiernie rozprowadzić olej na całej długości włosów. Później zawiń głowę w gorący ręcznik i po odczekaniu pół godziny zmyj olej za pomocą delikatnego szamponu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *