Jak wyszczuplić twarz? Dieta i ćwiczenia modelujące

Napisany w Cera, Skóra przez Katarzyna. B

Walka z nadprogramową tkanką tłuszczową, która zlokalizuje się w okolicy twarzy, jest naprawdę trudna. W jaki sposób wyszczuplić twarz? Jak poprawić jej owal bez skalpela? Czy istnieją ćwiczenia, które pomagają schudnąć z twarzy? Czytaj dalej i dowiedz się więcej.

Jeśli mamy parę zbędnych kilogramów na brzuchu, udach albo ramionach, z reguły wiemy, co zrobić. Wystarczą regularne ćwiczenia dostosowane do partii ciała i efektów, które chcemy osiągnąć, aby wyrzeźbić wymarzoną sylwetkę. Jeśli do tego dołożymy odpowiednią dietę, sukces mamy już w kieszeni.

Inaczej sprawa wygląda, gdy odchudzanie przydałoby się naszej zaokrąglonej niczym księżyc w pełni twarzy. Co wtedy?

Wyszczuplanie twarzy

Wiele osób zastanawia się, czy da się schudnąć na twarzy. Oczywiście, że się da, ale to zadanie niezwykle trudne. Pozbycie się tkanki tłuszczowej z tych okolic wymaga nieco więcej wysiłku – standardowe zabiegi wyszczuplające się tu nie sprawdzą. Nie pójdziemy z tym problemem na siłownię, ani nie zrobimy body wrappingu twarzy.

Co możemy zrobić? Dobrym rozwiązaniem są ćwiczenia modelujące rysy twarzy, czyli tzw. joga twarzy. Nie wymagają wyjścia na siłownię ani podnoszenia ciężarów, ale są niezwykle skuteczne. Warto połączyć je z drugim ważnym elementem, którym jest dieta wyszczuplająca twarz. Dobrze dobrane składniki odżywcze i antyoksydanty dostarczone w diecie potrafią zdziałać cuda.

Dieta, która wyszczupla twarz

Naukowcy obliczyli, że aby wyszczuplić twarz, trzeba schudnąć około 4 kilogramy – wtedy zmiana w wyglądzie twarzy będzie zauważalna. Można zrobić to dowolnie, ale najprościej posłużyć się dietą. Pomoże ona również zapobiec gromadzeniu się wody w organizmie, które kończy się obrzękami i efektem policzków chomika.

Co jeść, żeby mieć piękną i szczupłą twarz? Oto kilka zasad, które warto wprowadzić, jeśli chcemy wyszczuplić twarz dietą.

  • Unikaj słodkich przekąsek, bo cukier nie służy szczupłej sylwetce.
  • Ogranicz też słone przekąski, bo sól wzmaga zatrzymywanie wody.
  • Jedz regularnie, bo wtedy organizm nie magazynuje tłuszczu.
  • Pamiętaj o tym, aby posiłków było zawsze pięć i były niskokaloryczne.
  • Wypróbuj śniadaniową dietę owsiankową lub jajeczną.
  • Nie zapominaj, że podstawą żywienia są warzywa oraz owoce.

Czy picie wody wyszczupla twarz?

Bardzo często to, co wydaje się nam „grubą twarzą”, to po prostu obrzęk spowodowany zmagazynowaniem wody w organizmie. Przyczynia się do tego nie tylko jedzenie bardzo słonych przekąsek, ale też – ku zaskoczeniu wielu osób – picie zbyt małej ilości wody. Jak to możliwe? To proste: jeśli pijemy za mało wody, organizm zaczyna ją magazynować, aby zabezpieczyć się na przyszłość i nie odwodnić całkowicie. Wystarczy zacząć pić minimum 2 litry wody dziennie, aby zauważyć, że wyszczupleje nie tylko nasza twarz, ale również my – organizm zacznie bowiem wykorzystywać wodę na bieżąco, bo będzie wiedział, że jest regularnie i odpowiednio nawadniany.

Ćwiczenia wyszczuplające twarz

Kwestia bardzo ważna, to połączenie odpowiedniej diety i nawadniania, z ćwiczeniami. Czy da się ćwiczyć twarz i jak to robić?

Jeśli chcemy wymodelować owal twarzy, możemy zastosować proste ćwiczenia wyszczuplające, czyli tzw. jogę twarzy. Polega ona na tym, że odpowiednimi ruchami np. ust sprawiamy, że nasze mięśnie twarzy wzmacniają się, niepotrzebna tkanka tłuszczowa się spala, a skóra staje się bardziej elastyczna.

Drugą opcją jest regularny masaż twarzy, którzy pobudza mikrokrążenie podskórne i pobudza zdecydowanie więcej mięśni. Wystarczy kilka minut masowania twarzy okrężnymi ruchami np. podczas peelingu lub nakładania kremu, aby po kilku tygodniach zauważyć widoczną różnicę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *