Jak zrobić domową hybrydę, która jest trwała?

Napisany w Kosmetyki przez Katarzyna. B

“Dlaczego mój lakier hybrydowy odchodzi?” – czy często zadajesz sobie takie pytanie? Wiele kobiet próbuje domowej hybrydy, ale często się rozczarowują manicure trzyma się tydzień albo jeszcze krócej. Obecnie lampy do hybrydy domowej są tak dobrej jakości, że przy odrobinie wprawy i skorygowaniu kilku błędów przy jej wykonywaniu możesz cieszyć się manicure hybrydowym jak z salonu. Dowiedz się, dlaczego twoja hybryda odchodzi – poznaj najczęstsze błędy przy robieniu domowego manicure hybrydowego.

1. ŹLE PRZYGOTOWANA I TŁUSTA PŁYTKA PAZNOKCIA

Dlaczego hybryda odchodzi płatami, lakier hybrydowy się nie trzyma i często odpryskuje? Powodem może być źle przygotowane płytka paznokcia. Jej powierzchnia powinna być zmatowiona i odtluszczona – tylko wtedy lakier dobrze przylegnie do płytki. W tym celu:

  • Zadbaj o skórki, czyli odsuń skórki za pomocą patyczka lub specjalnego, silikonowego kopytka, albo sięgnij po cuticle remover, czyli preparat do usuwania skórek,
  • Spiłuj płytkę specjalnym, najlepiej szklanym lub papierowym pilnikiem i nadaj jej wybrany kształt.
  • Zwiększ jej przyczepność, czyli zmatuj blokiem polerskim płytkę i wolny brzeg, a także (koniecznie!) przemyj cleanerem paznokieć.

Pamiętaj, że lakier hybrydowy nie utrzyma się na tłustej płytce i może niej odpadać płatami, dlatego, jeśli masz wyjątkowo tłustą płytkę, przemyj ją oprócz tradycyjnego cleanera jeszcze primerem.

2. ZALANE SKÓRKI

To bardzo częsty powód nietrwałej hybrydy. Kobiety często malują paznokcie dotykając lakierem do skórek. Wówczas między skórą a paznokciem powstaje miejsce, w którym zgromadzi się powietrze. Dlatego pamiętaj, by je zawsze starannie usuwać lub odsuwać patyczkiem, a jeśli wyjechałaś nieco lakierem poza linię paznikcia – nadmiar lakieru usuń
patyczkiem lub pędzelkiem nasączonym w cleanerze. Możesz też zetrzeć cały lakier cleanerem i zaaplikować go ponownie.
Twoje skórki ochroni też specjalny preparat Gum Peel-Off, czyli ochronna guma. Nałóż ją wokół paznokci by nie zabrudzić skórek.

3. ZBYT DUŻO LAKIERU NA PŁYTCE

Lakier może się nie utwardzić, jeżeli nałożysz go zbyt dużo, dlatego lepiej nałożyć i utwardzić cienką warstwę, a następnie dołożyć kolejną, niż nałożyć dużą ilość lakieru na raz. Pamiętaj też, że jeśli zbyt długo zwlekasz z włożeniem dłoni do lampy to lakier może zacząć spływać z paznokci. Lepiej utwardzać lakier na 4 płytkach, a na końcu nałożyć go na kciuk.

4. NIE ZABEZPIECZASZ WOLNEGO BRZEGU PAZNOKCIA

To bardzo powszechny błąd w robieniu hybrydy. Czy wiesz, że lakier najczęściej odpryskuje przy końcu paznokcia? Stanie się tak, jeśli nie zabezpieczysz jego brzegu. Należy to robić nawet wtedy, gdy masz krótkie paznokcie. Pokryj krawędź paznokcia za każdym razem, czyli używając bazy, koloru i topu.

5. ZBYT DŁUGI LUB ZA KRÓTKI CZAS UTWARDZANIA LAKIERU

Lakier może popękać lub odpaść, jeśli będziesz go trzymałą za krótko, lub zbyt długo w lampie. Zawsze sprawdzaj na danym lakierze, jak długo producent zaleca trzymać go w lampie. Pamiętaj też, że lampy UV wymagają dłuższego trzymania lakieru niż lampy LED.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *