Masz farbowane włosy? Zatroszcz się o nie w prosty i szybki sposób

Napisany w Włosy przez Katarzyna. B

Farbowanie włosów jest dziś powszechne. Nie ma kobiety, która nie zmieniłaby choć raz koloru swoich pasm. Decydujemy się na sombre, ombre, balejage, lub jednolity, nowy kolor. Bywa, że rozjaśniamy włosy o kilka tonów lub całkowicie je odbarwiamy, aby nałożyć całkiem nowy odcień. Podczas koloryzacji włosy niszczeją bardzo szybko, a kolor może się wypłukać i spłowieć, jeśli nie zapewnimy im odpowiedniej pielęgnacji. Dlatego tak ważne jest, aby po farbowaniu włosów sięgnąć po dobrą odżywkę do włosów farbowanych.

how-to-care-for-freshly-dyed-hair-invest-in-color-saving-products

Jeśli farbujesz, lub kiedykolwiek farbowałaś włosy to zapewne zauważyłaś zmianę w ich kondycji i wyglądzie. Po pewnym czasie od zabiegu koloryzacji stają się one bardziej wrażliwe i podatne na zniszczenia, płowieją (tracą kolor), stają się matowe i dosyć sztywne, bywa, ze ich końce przesuszają się w nadmiarze. Ratunkiem staje się tu właśnie odżywka do włosów farbowanych.

Warto wiedzieć, co dzieje się z włosami podczas koloryzacji. Częste farbowanie sprawia, ze łuski włosa otwierają się i rozchylają na tyle mocno, ze tracą naturalną ochron i barierę nie tylko przed mechanicznymi urazami, ale i przed szkodliwymi substancjami w kosmetykach i środkach do stylizacji, silnym słońcem i mrozem, gorącym nawiewem suszarki. Jeśli do tego dołączymy prostownicę – włosy niszczeją nie tylko na zewnątrz, ale również (często nieodwracalnie) w swych wewnętrznych warstwach.

Można zatem powiedzieć, że odżywka do włosów farbowanych poprawia ich byt i wpływa (poprawia) wygląd włosów. Nie tylko domyka łuski, wygładza całą strukturę włosa i ochrania przed utratą wilgoci, ale również dzięki cennym składnikom odżywczym chroni kolor włosów farbowanych. Regularne stosowanie odżywki do włosów sprawi też, ze włosy będą cały czas sprężyste i odporne na uszkodzenia oraz zapewni im wysoką dawkę witamin i składników odżywczych niezbędnych włosom, które mogą wysychać i tracić elastyczność.

Odżywka do włosów farbowanych – co powinna zawierać?

W jej wnętrzu powinno znajdować się jak najwięcej witamin, minerałów oraz keratyny (naturalnego budulca włosa), a także protein oraz naturalnych pigmentów. Odżywka do włosów farbowanych powinna bezwzględnie zawierać tez naturalny filtr UV. Często odnajdziemy w nich naturalne, roślinne wyciągi np. z awokado, granatu, żurawiny oraz wyciągi z pędów i kiełków.

Co zamiast odżywki do włosów?

Jeśli masz cienkie lub uwrażliwione włosy, które niezwykle łatwo niszczeją po wszelkich zabiegach koloryzacyjnych – jedynie odżywka może nie wystarczyć. Idealnym rozwiązaniem jest olejowanie włosów,czyli odżywianie ich mocą naturalnych, tłoczonych na zimno olejków. Do włosów farbowanych najlepiej nadaje się olejek makadamia, arganowy, z awokado lub marakuja.

Regularnie robione olejowanie włosów doskonale zabezpieczy je przed wysychaniem, utratą koloru, wzmocni ich wewnętrzne i zewnętrzne struktury, spotęguje blask i spotęguje witalność.

Aby jeszcze lepiej zabezpieczyć i wzmocnić włosy, olejków używaj nie tylko w formie cotygodniowej maski do włosów – codziennie wcieraj odrobinę oleju w końce włosów, lub – przy wyjątkowo suchych pasmach – we włosy od połowy ich długości. Olejki mnożna też stosować jako odżywkę bez spłukiwania i nakładać na wilgotne i osuszone ręcznikiem włosy zaraz po umyciu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *