Najlepsze maseczki do twarzy – KTÓRE WYBRAĆ?

Napisany w Cera, Kosmetyki przez Katarzyna. B

najlepsze maseczki do twarzy

Maseczki do twarzy znane są od wieków, jako jeden z najlepszych sposobów pielęgnacji. Bez problemu zauważamy jej pozytywne działanie na skórę, która staje się odżywiona i pełna blasku. Jednak o każdy rodzaj cery należy dbać inaczej.

RODZAJE MASECZEK DO TWARZY

Maseczki do twarzy rozróżnią się ze względu na: stopień zasychania, konsystencję i działanie. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z maskami miękkimi. Nie zasychają, można zmyć je wodą. Maski twarde natomiast, unieruchamiają mięśnie twarzy przez zastygnięcie. Rozszerzają pory, a substancje są szybciej wchłaniane przez skórę.

Jak to wygląda w przypadku konsystencji? Wyodrębniamy maski: piankowe, emulsyjne i żelowe. Te pierwsze są doskonałe dla cery wrażliwej, nie podrażniają i są nadzwyczaj delikatne. Emulsyjne mają konsystencję kremu, w swym składzie posiadają jednak więcej substancji aktywnych. Żelowe są najłatwiejsze w rozprowadzeniu na skórze i najlepiej sprawdzą się u osób o skórze łojotokowej.

MASECZKI DO TWARZY – DLA KOGO I DLACZEGO?

Zaobserwowano największą popularność maseczek pielęgnacyjnych. Różnią się one od siebie, dlatego ich podział jest różnorodny. Obligatoryjnym elementem pielęgnacji skóry są maseczki nawilżające i odżywiające, ponieważ mogą być stosowane przy każdym typie cery. Szczególnie jednak powinny zwracać na nią uwagę osoby, które nie mogą uporać się z przesuszoną skórą. Krem nie zawsze okazuje się wystarczający, dlatego warto zadbać o swoją cerę w większym stopniu. Maseczka do twarzy działa o wiele intensywniej niż krem. Ponadto można stosować ją w każdą pogodę! Zawarte w nich substancje aktywne, m.in., kwas hialuronowy, będą idealną opcją dla osób, które chcą odżywić swoją skórę.

Maseczki oczyszczające są wyjątkowo delikatne, mają lekką konsystencję. Doskonale usuwają zrogowaciały naskórek, nadmiar sebum, zmniejszają częstotliwość pojawiania się zaskórników. Zalecane są do cery tłustej i mieszanej.

Z kolei maseczki wygładzające i ujędrniające przeznaczone są dla kobiet powyżej 40. roku życia. Ich działanie wygładza zmarszczki, a dodatkowo skóra staje się bardziej sprężysta. Zazwyczaj zawierają kwas hialuronowy, witaminy, oleje, dzięki którym można uzyskać efekt nawilżenia.

Tonizujące maseczki są przeznaczone do każdego typu cery. Ale, jeżeli ktoś posiada cerę alergiczną i wrażliwą, nie mógł trafić lepiej! Nie sprawiają, że skóra jest podrażniona czy zaczerwieniona. W skład najczęściej wchodzą olejki eteryczne, które nas zrelaksują i ukoją.

DOMOWE MASECZKI DO TWARZY

Maseczki możemy także przygotować sami w domu! Dobrze sprawdza się maseczka z drożdży. Konieczne jest, by drożdże były świeże. Dobrze sprawdzi się to przy cerze trądzikowej. Kolejną, ciekawą opcją jest maseczka z miodu, przede wszystkim dlatego, że jest dostosowana do każdego rodzaju cery. Najlepiej sprawi się wtedy, gdy umyjemy nim twarz po przebudzeniu (nie sprawdza się przy demakijażu).

Masowanie twarzy skórką awokado przywróci blask Twojej cerze. Można połączyć je również z miodem i cytryną. Przygotuj jednolitą papkę, nałóż ją na twarz, szyję i dekolt. Pozostaw na 15 minut, po czym spłucz przegotowaną, letnią wodą.

Najszybciej przygotujesz maseczkę z kwaśnej śmietany z dodatkiem soku z cytryny. Momentalnie schłodzi i ukoi Twoją twarz. Jeżeli nie dysponujesz śmietaną, możesz zamienić ją na jogurt naturalny. 

A może maseczka do twarzy z kurzego żółtka? Wystarczy jedno! Posmaruj nim twarz, a po 20. minutach zmyj letnią wodą. Taka opcja pomoże nawet podrażnionej, przesuszonej skórze.

Maseczka z kawy pozbawi Cię sińców pod oczami! W jaki sposób ją zrobić? Użyj zbędnych fusów po kawie. Aby nadać jej więcej właściwości odżywczych, możesz dodać mleko, z cukrem zadziała jak peeling, a jeżeli pragniesz rozjaśnić skórne przebarwienia, dodaj soku z cytryny.

Jak widać, jest nieskończenie wiele możliwości, żeby zadbać o swoją skórę, cieszyć się jej pięknym wyglądem i olśniewającym blaskiem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *