Olejki, które sprawiają, że brwi rosną!

Napisany w Brwi, Kosmetyki przez Katarzyna. B

Nieudana depilacja brwi? Chcesz, aby włoski odrosły szybciej? Nie musisz wydawać dużych pieniędzy po to, by szybciej je zapuścić i pozbyć się jednorazowego błędu. Po prostu sięgnij po olejki, które nie tylko przyspieszą odrost brwi, ale także je odżywią i zregenerują. Jakie olejki są najlepsze na porost brwi? Podpowiadamy!

Jak stosować olejki na porost brwi?

Olejek należy nakładać na suche i niepomalowane brwi co wieczór przed pójściem spać. Użyj do tego czystej spiralki po tuszu do rzęs, albo patyczka higienicznego. Nałóż cienką warstwę olejku uważając, aby płyn nie ściekł Ci do oczu. Olej wchłonie się przez noc, a po kilku tygodniach włoski odrosną piękne, mocne i zdrowe.

Pamiętaj!

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, ważne jest, aby w tym okresie nie wyrywać brwi, gdyż ich odrastanie zajmie więcej czasu. Uzbrój się w cierpliwość, ponieważ odrost brwi trwa kilka tygodni.

Najlepsze olejki na porost brwi

1. Olej kokosowy

Tłoczony na zimno olej kokosowy ze świeżej pulpy kokosowej, zawiera witaminy, minerały i przeciwutleniacze. Zaletą tego olejku jest to, że przyspiesza wzrost włosków i jest naturalnym nawilżaczem! Olej kokosowy może być stosowany przez każdego, ponieważ pasuje do każdego rodzaju skóry.

2. Olej z awokado

Olej z awokado – 100% czysty i nierafinowany, tłoczony na zimno olejek, zawiera aż 7 ważnych dla włosów witamin. Jest mocno odżywczy i doskonale wspiera cebulki włosowe. Oprócz witamin w jego składzie znajdziesz chlorofil. Olejek ma nieco ciężką konsystencję, dlatego warto zmieszać go z olejem rycynowym i kokosowym.

3. Olejek rycynowy

Jeden z najpopularniejszych olejków do włosów, brwi, a nawet rzęs. 90% zawartości oleju rycynowego zajmuje organiczny, rycynolowy kwas tłuszczowy, który jest niespotykany w żadnym innym oleju. Ten kwas wykazuje silne powinowactwo z ludzką keratyną i świetnie wpływa na porost brwi! Systematycznie nakładany olejek rycynowy na brwi wspomaga wzrost nowych włosów, a także wzmocni je i zapobiegnie wypadaniu. Olejek rycynowy na brwi mogą stosować również osoby, których włosy są jasne i chcą je delikatnie przyciemnić.