Zakręć się wokół pielęgnacji. Jaki olej do włosów kręconych?

Napisany w Kosmetyki, Włosy przez Katarzyna. B

olej do włosów kręconych

Kiedy mamy kręcone włosy, zależy nam na podkreśleniu ich skrętu. Nie ma znaczenia, czy są krótkie, czy bardzo długie. Najpiękniej wyglądają, kiedy loki są błyszczące i bardzo sprężyste. Aby uniknąć napuszonej fryzury, warto sięgnąć po oleje do włosów kręconych. Nie tylko odżywią i zregenerują. Zapewnią też elastyczność i piękny blask.

Naturalnie kręcone włosy wyglądają pięknie, kiedy są zadbane. Niestety jest to bardzo wymagający typ włosów. Trudno o nie zadbać, natomiast ich pielęgnacja wymaga odpowiednich kosmetyków. Bardzo dobre wyjście to oleje do włosów, które pozwolą kontrolować kręcone pasma. Zanim jednak sięgniemy po pierwszy lepszy olej, poznajmy swoje włosy lepiej.

Włosy kręcone – charakterystyka

Cechy włosów kręconych można określić na pierwszy rzut oka. Pełno objętości i włosy, które wydają się znacznie grubsze. Nie wszystkie takie są. Przede wszystkim kręcone włosy zaliczane są jako włosy wysokoporowate. To właśnie mocne odchylenie łusek włosa skutkuje widocznym skrętem. Choć zdarzają się wyjątki, czyli kręcone włosy o niskiej porowatości.

Kręcone kosmyki okazują się dużo delikatniejsze i wrażliwsze na działanie czynników zewnętrznych. W miejscach zgięć są dużo cieńsze, przez co łatwiej je złamać. Rozchylone łuski wpływają na ich suchość, bo łatwiej o utratę składników odżywczych i wody. Natomiast fakt, że loki znacznie odstają od skóry głowy, wpływa na ich słabsze zabezpieczenie. Warstwa sebum, która je pokrywa, jest dużo cieńsza, a więc włosy kręcone bywają matowe, suche i delikatne.

Jaki olej do włosów kręconych?

W przypadku włosów kręconych warto myśleć przede wszystkim o nawilżeniu i odżywieniu, którego im brakuje. Olejki do włosów o wyraźnym skręcie powinny być lekkie i nieobciążające. Dobrze sprawdzą się te z większymi cząsteczkami, o dużej ilości kwasów tłuszczowych nienasyconych. Unikać należy ciężkich maseł i olejów o dużej ilości kwasów nasyconych. One niepotrzebnie oblepią włosy i nie wnikną do ich wnętrza. Mogą je napuszyć, zamiast podkreślić ich skręt. Poniższa ściągawka przyda się w trakcie wyboru oleju do włosów.

Najlepsze oleje do włosów kręconych: olej wiesiołkowy, olej z pestek dyni, olej arganowy, olej kukurydziany, olej z orzechów włoskich, olej winogronowy, olej sojowy, olej czarnuszkowy itp.

Oleje, które się nie nadają (unikaj ich!): olej kokosowy, masło mango, masło shea, masło cupuacu, masło kakaowe, olej palmowy i inne masła do włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *