Złote zasady używania perfum, czyli jak i gdzie najlepiej je aplikować

Napisany w Kosmetyki przez Katarzyna. B

Zastanawiasz się, dlaczego Twoje perfumy tak szybko wietrzeją? Powodów może być kilka. Zapachy “z niższej półki” oraz wody toaletowe nie są tak mocne jak markowe wody perfumowane. Ponadto, aplikowane nieprawidłowo sprawią, że zużyjemy ich stanowczo za dużo, a zapach i tak zniknie wkrótce po psiknięciu. Chcesz, aby Twoje ulubione zapachy zachwycały aromatem przez cały dzień? Poznaj złote zasady używania perfum!

Jak prawidłowo aplikować perfumy? 

Aby zachwycać piękną kompozycją zapachową, nie wystarczy “wypsikać się” perfumami od góry do dołu. Obowiązuje kilka kluczowych zasad prawidłowego stosowania zapachów. Istotna jest nie tylko ich jakość i ilość, ale także dobór miejsc, w których je aplikujemy.

# Zasada 1. 

Przede wszystkim perfum używamy na czystą skórę. Aplikacja delikatnego balsamu lub kremu do ciała sprawi, że zapach lepiej “osiądzie” na skórze i utrzyma się dłużej. Lepszą trwałością perfum będą cieszyć się posiadaczki cery tłustej, gdyż ich skóra naturalnie produkuje większą ilość sebum, które “zachowuje” wszelkie zapachy.

# Zasada 2. 

Perfumy rozpylamy z odległości około 10-20 cm od skóry. W innym wypadku pokryją one zbyt mały obszar skóry. Zapach musi wchłonąć się w skórę, dlatego też nie pociera się miejsc, w które aplikujemy perfumy, gdyż to spłyca ich woń.

# Zasada 3. 

Daj perfumom trochę czasu, by uwolnił się ich aromat. Zapachy ulatniają się z naszej skóry stopniowo, dlatego też potrzebują chwili, aby zacząć “działać”. Przed randką, rozmową o pracę i innym ważnym wydarzeniem, zastosuj perfumy 20-30 minut przed wyjściem. Przez ten czas perfumy zdążą uwolnić swoją kompozycję zapachową.

# Zasada 4. 

Nie zapominaj o popsikaniu również włosów i ubrania. Włosy i naturalne materiały doskonale pochłaniają i oddają zapachy. Jeden “psik” na kosmyki czy bluzkę wystarczy, by zachwycać pięknym zapachem. Najlepszym sposobem na subtelny i trwały aromat utrzymujący się na włosach i ubraniu, jest rozpylenie perfum w pomieszczeniu i przejście przez zapachową mgiełkę. Kropelki perfum równomiernie pokryją zarówno nasze okrycie, jak i pasma. Możemy także poperfumować grzebień lub szczotkę, a następnie przeczesać nimi włosy.

# Zasada 5. 

Na naszym ciele są takie miejsca, w których aplikacja perfum jest szczególnie istotna. To tak zwane “gorące punkty”. W ich okolicach naczynia krwionośne umiejscowione są płytko pod skórą, przez co te rejony mają nieco wyższa temperaturę niż reszta ciała. To między innymi przeguby dłoni, kark, dekolt, zgięcia łokci i kolan, szyja. Wystarczy popsikać 2-3 miejsca, by zapach był wyraźnie wyczuwalny, ale nie drażniący.

Te 5 prostych zasad prawidłowej aplikacji perfum, pozwoli Ci cieszyć się ulubionym zapachem przez cały dzień, a także zachwycać nim innych.