Beauty Blender – błędy podczas stosowania gąbki do makijażu

Napisany w Makijaż przez Katarzyna. B

Masz ją gąbkę do makijażu Beauty Blender, stosujesz ją, bo słyszałaś że jest świetna, a mimo to Twój makijaż nie wygląda tak, jak oczekiwałaś? Sprawdź, czy podczas aplikacji nie popełniasz poniższych błędów!
Beauty Blender stosowany na sucho

To jeden z najczęstszych błędów popełnianych podczas stosowania gąbeczki Beauty Blender. Okazuje się, że sucha nie daje takiego efektu, jak zwilżona. Gąbka Beauty Blender ma sprawić, że uzyskamy efekt aksamitnej i idealnej cery, a kluczem do tego jest jej faktura. Aby nie była zbyt porowata i w dotyku była zbliżona do naszej skóry, należy ją delikatnie zwilżyć w wodzie. Ma ona być wilgotna, ale nie mokra.

Źle się nią posługujesz podczas aplikacji

Wiele osób robi ten błąd: nanosi podkład na skórę pocierając twarz gąbką. Tymczasem Beauty Blender wymaga całkiem innych, “stemplujących” ruchów. Tylko w ten sposób uda Ci się uzyskać efekt idealnego krycia bez smug, dlatego następnym razem spróbuj po prostu dociskać ją do skóry.

Podkład nakładasz bezpośrednio na gąbkę

Wspomnieliśmy, że Beauty Blender ma porowatą strukturę. Jeśli nałożysz na nią porcję podkładu, gąbka go pochłonie i zgromadzi się wewnątrz gąbeczki. Istnieje tez ryzyko, że zaaplikujesz za dużą ilość podkładu. Najlepiej nakładaj kosmetyk na wierzch dłoni i stamtąd pobieraj podkład, stopniowo pokrywając nim buzię.

Nie myjesz gąbki po każdym użyciu

To bardzo ważne, aby gąbkę myć regularnie. Niestety im dłużej podkład jest na gąbeczce, tym trudniej będzie Ci go usunąć podczas mycia. Zgromadzi się on we wnętrzu Beauty Blendera, tworząc twardą skorupę, a sama gąbeczka nie będzie się już nadawała do użycia. Nieumyta jest też niestety siedliskiem bakterii.

Myjesz gąbkę w niewłaściwy sposób

Ważne jest też to, jak myjesz gąbkę do makijażu. Sama woda nie wystarczy, więc sięgnij po specjalne mydełko, albo delikatny płyn do mycia ciała. Po przemyciu jej w tym specyfiku wypłucz gąbkę dokładnie i zastosuj specjalny środek do czyszczenia akcesoriów do wykonywania makijażu (świetnie nadaje się np. płyn do czyszczenia pędzli).

Nie suszysz jej właściwie

Pamiętaj też, aby nie odkładać Beauty Blendera na ręcznik, ponieważ zwilgotnieje i stanie się siedliskiem bakterii. Najlepiej umieścić ją na specjalnej podkładce – możesz ją obecnie kupić już niemal w każdej drogerii, ale doskonale sprawdzi się też… klasyczny kieliszek do jajek!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *