Jak dbać o szyję i dekolt?

Napisany w Skóra przez Katarzyna. B

Używamy najlepszych kremów do twarzy i pod oczy, nawilżamy ciało balsamami oraz kupujemy osobne kremy do dłoni i stóp. Czy o czymś nie zapominamy? W codziennej pielęgnacji często pomijamy szyję i dekolt, a przecież są to wyjątkowo wrażliwe części ciała, które też się starzeją. Jak dbać o szyję i dekolt? Jak przywrócić dobrą kondycję szyi i dekoltu?

Jak dbać o szyję i dekolt? Codzienna pielęgnacja

 • Krem
  Szyja i dekolt mogą być pielęgnowane tym samym kremem, którego używasz do twarzy, ale lepiej będzie, jeżeli użyjesz kremu przeznaczonego do szyi i dekoltu. Różnica między nimi polega na konsystencji i składzie: kremy do szyi i dekoltu są lżejsze oraz powinny zawierać pochodne kwasu glikolowego. Preparaty o niskim stężeniu (do 15%) tego kwasu nawilżają i wyrównują powierzchnię skóry, dlatego stosuj je cztery razy w tygodniu. Równocześnie sięgaj po kremy lipidowe. Nie zapominaj, że cienka skóra szyi i dekoltu jest szczególnie narażona na promienie słoneczne, więc aby zapobiec jej poparzeniu, stosuj krem z filtrem UV.
  Kremy do szyi i dekoltu wklepuj delikatnie od dołu do góry. Pamiętaj, żeby nigdy ich nie wcierać. Aby uniknąć rozciągnięcia skóry, należy kremy wklepywać.
 • Kompres
  Szyja i dekolt będą Ci wdzięczne za kompres z ciepłej oliwy lub tranu. Jak go przygotować? Podgrzej oliwę, namocz nią gazę, po czym okryj nią szyję i dekolt. Aby nie utracić ciepła, nakryj się folią i ręcznikiem. Nie zdejmuj kompresu przez ok. pół godziny. Taki kompres funduj sobie raz w tygodniu.
 • Peeling
  Niezależnie od typu skóry, szyję i dekolt pokrywaj delikatnym peelingiem enzymatycznym. Wykonuj go raz w tygodniu.

Jak przywrócić dobrą kondycję szyi i dekoltu?

Jeżeli Twoje szyja i dekolt nie wyglądają najlepiej, możesz im zafundować zabieg jonoforezy. Zabieg jonoforezy polega na oczyszczeniu skóry i nałożeniu na nią bardzo odżywczego żelu, który powinien być bogaty w wyciągi roślinne i mikroelementy. Kosmetyczka wmasuje żel za pomocą metalowych elektrod w kształcie wałeczków, podłączonych do prądu o niskiej częstotliwości. Jonoforeza niesie za sobą wiele korzyści: przyspiesza wnikanie substancji odżywczych, pobudza krążenie i wygładza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *