Jak dobrać podkład do twarzy? Wyjaśniamy!

Napisany w Kosmetyki, Makijaż przez Katarzyna. B

Podkłady do twarzy może być Twoim najlepszym przyjacielem w dziedzinie makijażu. Dobrze dobrany podkład sprawia, że od razu buzia wygląda lepiej, jest ładna, świeża i wypoczęta znikają wszystkie przebarwienia i niedoskonałości. Jednak nieodpowiedni i o złym odcieniu działa odwrotnie. Sprawdź, jak dobrać idealny podkład do twarzy.

Dobry podkład, czyli jaki?

Zastanawiasz się, dlaczego Twój podkład nie wygląda na skórze tak dobrze jak u kogoś innego? Dlaczego na buzi koleżanki daje on tak świetny efekt, a na Twojej prezentuje się tragicznie? Problem może kryć się w jego formule, źle dobranym kolorze oraz niedopasowaniu do rodzaju Twojej cery. Sprawdź, jak dobrać podkład, by już zawsze kupować go bez żadnej wpadki!
Poradnik. Jak dobrać podkład do twarzy?

1. Rodzaj skóry i Twoje oczekiwania

To jest jeden z najważniejszych aspektów doboru podkładu i to właśnie od niego powinnaś zacząć wybieranie swojego idealnego kosmetyku do malowania twarzy. Gdy go o nim myślisz, musisz kierować się potrzebami własnej skóry. Każdy z nas ma inną cerę i inne potrzeby. Dlatego podkład, który doskonale wygląda na buzi koleżanki, niekoniecznie dobrze będzie się prezentował na Twojej. Ważne jest, abyś zdiagnozowała stan Twojej skóry. Określ, jaki ma rodzaj i czego jej potrzeba. Czy Twój podkład musi mieć silne krycie? Może powinien być matujący? A może Twoja skóra jest sucha i wrażliwa, dlatego potrzebuje lekkiego, nawilżającego produktu do makijażu? Zrozumienie i dobranie go stricte do Ciebie jest kluczowe!

2. Sposób aplikacji i formuła

Oprócz rodzaju podkładu ważne jest też to, jak on wygląda czyli jaką ma formułę. Jedni bardziej lubią lekkie płynne i szybko zastygające podkłady, inni wybierają bogate kremowe formuły, jeszcze innym przypadnie do gustu podkład mineralny w proszku albo bardzo kompaktowy w sztyfcie. Jest mnóstwo rodzajów podkładów i wiele z nich wymaga specjalnej aplikacji. Dlatego wybierz taki który wygodnie jest Ci aplikować.

3. Test koloru podkładu

Gdy już masz podkład odpowiednio dobrany do Twojej cery oraz wydany w takiej formie, w której najprzyjemniej i najwygodniej ci się go używa, ważne jest także oczywiście dobranie odpowiedniego koloru, który idealnie współgra z odcieniem Twojej skóry. Jeżeli masz z tym problem, najlepiej poprosić wykwalifikowaną obsługę sklepu, aby doradziła Ci odnośnie odpowiedniego odcienia. Pamiętaj, że musisz wziąć pod uwagę nie tylko kolor, ale także temperaturę podkładu. Jeśli twoja cera jest chłodna, podkład także musi taki być. Jeśli dominują w niej ciepłe tonacje to właśnie takie tony powinien zawierać Twój podkład. Istnieje też gama odcieni neutralnych które pasują do kobiet zarówno o ciepłej jak i o chłodnej tonacji. Pamiętaj także, aby nie decydować się na kolor oglądając go jedynie w sztucznym świetle drogerii. Miej przy sobie maleńkie słoiczki i poproś obsługę o próbki. Wybrany kolor testuj w domu, przy świetle dziennym. To jest najlepszy sposób na dobranie idealnego odcienia podkładu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *