Jak ściągnąć paznokcie żelowe za pomocą pilnika?

Napisany w Kosmetyki przez Katarzyna. B

Twoje żelowe paznokcie wymagają zdjęcia, a terminy u manicurzystki są za bardzo odległe? Jeśli nie chcesz “straszyć” dużym, niezbyt atrakcyjnym odrostem, weź sprawy w swoje ręce. Podpowiadamy, jak ściągnąć żelowe paznokcie jedynie za pomocą pilniczków!
Jak ściągnąć paznokcie żelowe za pomocą pilnika – krok po kroku.

Krok 1: Skróć swoje paznokcie

Większość poradników zaleca, aby paznokcie po prostu skrócić cążkami, jednak my zalecamy spiłowanie ich do wybranej przez Ciebie długości. W ten sposób brzeg paznokcia będzie zdrowszy, ponieważ cążki robią mikroskopijne uszczerbki na brzegach płytek. Dlatego sięgnij po pilnik do piłowania paznokci i starannie spiłuj je na długości. Dobrze powinien się do tego nadać pilnik o gradacji 120/180.

Krok 2: Spiłuj wierzchnią warstwę paznokcia

Na początek, czyli do pierwszej, kolorowej warstwy żelowych paznokci najlepszy będzie pilnik gruboziarnisty o gradacji 80/100 lub 100/180. Piłuj swoje paznokcie powoli i spokojnie, a także delikatnie, ponieważ zbyt mocny ucisk i intensywne piłowanie może sprawić, że oprócz wierzchniej warstwy żelu niechcący uszkodzisz naturalną płytkę.

Krok 3: Zmień pilnik i… piłuj paznokcie żelowe dalej

Po usunięciu zewnętrznej powłoki na Twoich paznokciach jest oczywiście nadal warstwa żelu. Ponieważ jednak zbliżamy się już do naturalnej płytki, należy sięgnąć po delikatniejszy pilnik, aby jej nie uszkodzić. Idealny do tego jest pilnik średnioziarnisty (gradacja 100/180 lub 120/180); jest on równie dobry i skuteczny, co gruboziarnista wersja, ale ponieważ działa delikatniej – nie stanowi zagrożenia dla Twojej płytki.

Krok 4: Usuń resztki żelu

Podwójne piłowanie masz już za sobą? Pora na całkowite usunięcie resztek Twoich paznokci żelowych. Ten krok także wykonuj staranni i delikatnie, sięgając po jeszcze drobniejszy pilniczek, czyli taki o gradacji 180/240.

Krok 5: Wypoleruj swoje paznokcie

Gdy już spiłowałaś, czyli usunęłaś mechanicznie cały żel z płytki paznokcia – wygładź powierzchnię za pomocą tradycyjnego bloku polerskiego. Możesz także użyć do tego specjalnej polerki do paznokci. Po zakończeniu procesu piłowania wygładźmy paznokcie za pomocą specjalnej polerki lub bloku polerskiego.

Jak wzmocnić paznokcie po manicure żelowym?

OK, zdjęłaś ze swojej płytki żel, ale co teraz? Paznokcie zarówno po manicure żelowym, jak i hybrydowym nie wyglądają za ładnie, prawda? Widać, ze płytka wymaga wsparcia i odżywienia, dlatego przede wszystkim daj im odpocząć i wzmocnij je za pomocą dobrze opracowanej odżywki. Najlepiej sprawdzają się te, które są w kremie lub w żelu. Lakiery działają słabiej, ale mają też jedną ważną zaletę: odżywka w formie bezbarwnego lakieru ochroni je przed niszczeniem i niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Możesz też wspomagać paznokcie po manicure żelowym domowymi specyfikami, na przykład z oliwą z oliwek i sokiem z cytryny. Świetnie sprawdzi się także olejek rycynowy. Wystarczy regularnie wcierać go w paznokcie. Efekty zobaczysz szybko, po około po 14 dniach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *