Jak ściągnąć żel z paznokci za pomocą acetonu

Napisany w Kosmetyki przez Katarzyna. B

Czasami zdarza się taki moment, że kosmetyczka jest obłożona wizytami, nie ma wolnych terminów, a tymczasem Ty musisz natychmiast zdjąć żel ze swoich paznokci. Co teraz? Nie załamuj rąk, tylko weź je na warsztat! Podpowiadamy, jak skutecznie ściągnąć żel z paznokci.

Usuwanie paznokci żelowych – czego potrzebujesz?

Do zdjęcia paznokci żelowych za pomocą acetonu potrzebujesz oczywiście… acetonu. Ale oprócz niego również kilku innych rzeczy, których listę znajdziesz poniżej:
Gruboziarnisty pilnik o gradacji 120/180 lub frezarka.
• Drewniana szpatułka lub płasko ścięty patyczek.
• Czysty aceton.
• Waciki lub specjalne płatki ligniny pocięte na niewielkie części.
• Zwykła folia aluminiowa.
• Polerka bądź blok polerski.

Jak zdjąć żele za pomocą acetonu – poradnik krok po kroku

Krok 1: Skróć i opiłuj swoje żelowe paznokcie

Z pewnością zdążyły już sporo urosnąć, dlatego spiłuj je starannie do upragnionej długości, nadając im ładny kształt.

Krok 2: Spiłuj warstwę żelu pilnikiem

Używając pilnika gruboziarnistego powoli i dokładnie spiłuj pierwszą warstwę żelu. Uważaj, by nie zetrzeć go za wiele, czyli nie uszkodzić płytki Twoich paznokci. Na początku możesz spiłować po prostu kolor z paznokci – z czasem nabierzesz wprawę i będziesz zdejmować więcej warstw. Oczywiście im więcej lakieru i żelu spiłujesz, tym łatwiejsze staną się kolejne kroki zabiegu.

Krok 3: Pora na aceton!

Jeśli warstwa żelu na paznokciach jest już naprawdę cienka, sięgnij po waciki i aceton. Nasączaj je czystym acetonem i przykładaj po kolei do wszystkich paznokci, owijając je szczelnie (każdy z osobna) aluminiową folią. Jeśli masz specjalne klipsy do paznokci, przytrzymujące folię na miejscu – nałóż je na paznokcie. Teraz odczekaj 10 do 15 minut – tyle czasu potrzebuje aceton, aby zadziałał. Następnie za pomocą drewnianego patyczka sprawdź, na jednym wybranym paznokciu, czy resztki żelu odwarstwiły się i bez problemu da się je zsunąć z paznokcia. Odradzamy metalowe szpatułki, ponieważ mogą uszkodzić strukturę płytki i macierz paznokcia.

Krok 4: Ściąganie żelu z acetonem

Po zdjęciu aluminiowej folii ze wszystkich paznokci poodsuwaj delikatnie patyczkiem żel ze wszystkich palców, Pamiętaj, by robić to delikatnie, by nie porysować swoich paznokci. Podważaj i usuwaj pozostały żel.Najczęściej jest on już tak miękki, ze sam odchodzi z płytki.

Krok 5: Wypoleruj paznokcie

Po acetonie płytka staje się miękka i ma lekko porowatą strukturę, wiec warto ją wygładzić i wypolerować, aby nie niszczała. Dlatego sięgnij po polerkę lub blok polerski i wypoleruj swoje płytki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *