Jak związać włosy na noc, żeby rano ładnie wyglądały? Fryzura do spania

Napisany w Włosy przez Katarzyna. B

Fryzura do spania to świetne rozwiązanie dla kobiet, które nie lubią marnować czasu na poranne układanie włosów. Dzięki umiejętnie dobranej fryzurze do spania można obudzić się z włosami kręconymi, delikatnie pofalowanymi lub prostymi. Jaka fryzura do spania ochroni włosy? Jak związać włosy na noc, żeby rano były kręcone, a jak ‒ aby były proste?

Jaka fryzura do spania ochroni włosy?

Aby zapewnić włosom lepszą ochronę na czas snu, warto spać w satynowym czepku. To rozwiązanie jest szczególnie polecane paniom, które mają loki. Struktura kręconych włosów często ulega zniekształceniu podczas snu. Satynowy czepek zmniejsza tarcie włosów o poduszkę i zapobiega puszeniu się włosów. Po nocy w satynowym czepku fale na głowie ułożą się samoistnie. Zamiast czepka można wypróbować satynowe poszewki na poduszki. Satyna to materiał, który minimalizuje uszkodzenia struktury włosa.

Ponadto jeżeli myjemy włosy na noc, powinnyśmy je dokładnie wysuszyć przed snem, ponieważ wilgotne są bardziej narażone na uszkodzenia. Z tego powodu nie wolno zasypiać z ręcznikiem na głowie! Mokre włosy są środowiskiem, w którym w trakcie kilku godzin snu mogą namnożyć się bakterie. W dodatku wtedy bardziej się niszczą, a rano trudniej je ułożyć. Po nocy z tak zwanym turbanem na głowie włosy często wyglądają tak, jakby poprzedniego dnia nie były myte.

Jeżeli zaplatamy włosy na noc, nie ściskajmy ich zbyt mocno. W tym celu warto stosować grube frotki, ponieważ gumki z metalowymi elementami lub recepturki dodatkowo je wyrywają. Ponadto zanim wykonamy fryzurę do spania, a przedtem wysuszymy włosy suszarką, oszuszajmy je ręcznikiem delikatnie, aby nie naruszać struktury włosów.

Jak związać włosy na noc, żeby rano były kręcone?

Fryzura do spania, która zapewni nam kręcone włosy, nie zajmie więcej niż dziesięć minut. Aby od razu po przebudzeniu mieć loki, wystarczy związać włosy w warkocz zaraz po umyciu. Siłę splotu należy dopasować do pożądanego efektu (ścisły splot da loki, a luźny ‒ fale).

Zamiast warkocza można zrobić kok. On także spowoduje, że włosy się pokręcą. Najlepiej, aby powstał na czubku głowy, ponieważ to dodatkowo nada fryzurze objętości. Warto pamiętać, że włosy muszą tak oplatać gumkę, aby wszystkie zostały zebrane do koka. W przeciwnym razie wystające pasma mogą się nie pokręcić i odróżniać się od pozostałych włosów.

Jak związać włosy na noc, żeby rano były proste?

W przypadku prostych włosów sytuacja jest bardziej skomplikowana, ponieważ żadna fryzura nie sprawi, że burza loków samoistnie wyprostuje się przez noc. Jeżeli włosy nie mają tendencji do kręcenia się, warto związać je w kucyk. Najlepiej zrobić go na czubku głowy, a włosy przerzucić przez poduszkę, aby na nim nie leżeć i nie spłaszczać włosów. Dzięki temu rano będą miały większą objętość. Innym sposobem na proste włosy po nocy jest wysuszenie ich przed snem i wymodelowanie szczotką. Włosy suche i wystylizowane w określony sposób są mniej podatne na ponowne odkształcenia, dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że wstaniemy z taką samą fryzurą, z jaką się kładłyśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *