Jaka odżywka do włosów jest najlepsza? Rodzaje odżywek 

Napisany w Włosy przez Katarzyna. B

Marzysz o pięknych, lśniących i zdrowych włosach? To wymaga dobrej odżywki! jaką najlepiej wybrać, by pomóc włosom zachwycać pięknem? Jak często trzeba stosować odżywkę i jaki jej rodzaj wybrać? Wyjaśniamy!

Odżywka do włosów – jak często?

odpowiedz jest prosta: odzywki stosuje się po każdym myciu: ich skład jest tak skomponowany, by domykały łuski włosów i nadawały pasmom gładkości oraz dostarczy porcji składników odżywczych . Z kolei maski do włosów wymagają rzadszej aplikacji. W zależności od kondycji włosów maskę stosujemy 1-2 razy w tygodniu. Pamiętaj też, że podczas jednego mycia włosów można nałożyć zarówno odpowiednio dobraną maskę, jak i odżywkę. Gdy stosujesz domowe płukanki, odżywkę trzeba nałożyć przed płukanką do włosów.
Warto tez pamiętać, ze odżywka nie nadaje się na skórę głowy i najlepiej aplikować ją od połowy długości włosów.
W ten sposób unikniesz przetłuszczania się kosmyków.

Rodzaje odżywek do włosów

Odżywki dzieli się w głównej mierze na te do spłukiwania i bez spłukiwania, ale wśród nich występują jeszcze inne podziały, które ułatwiają stosowanie lub mają dzięki temu określone działanie na włosy.

ODŻYWKI ZE SPŁUKIWANIEM
ODŻYWKA W PIANCE

To nowość na rynku, idealna do włosów delikatnych, które łatwo przeciążyć. Odżywka w piance doskonale wbudowuje się w strukturę włosa i świetnie odżywia, intensywnie pielęgnując każde pasmo. Należy ją spłukać, aby nie nasiliła przetłuszczania się włosów.
ODŻYWKA DO WŁOSÓW W KREMIE
Czyli tradycyjna odżywka do włosów, która najczęściej występuje w butelce, niekiedy w tubce. Taka odżywka jest dość gęsta i może mieć najróżniejszy skład. W takiej formie wyróżniamy odżywki humektantowe (nawilżające), emolientowe (ochronne, olejkowe) oraz proteinowe (odżywcze i regenerujące).

ODŻYWKI BEZ SPŁUKIWANIA
ODŻYWKI DO WŁOSÓW W SPRAYU

To jedne z najlepszych kuracji wzmacniających i upiększających. lekkie mgiełki osiadają na włosach – jeśli rozpylisz je na wilgotnych pasmach – wnikają głębiej, jeśli w ciągu dnia stosujesz na suche włosy – dyscypliniują, upiększają i w dodatku chronią przed UV, słońcem, temperaturą i toksynami. Odżywki w sprayu często mają postać dwufazową – widac przez buteleczkę wyraźnie oddzielone, dwie fazy odżywki (olejową i wodną). Aby ją użyć, odżywkę należy wstrząsnąć przed użyciem. Obie frakcje łączą się a ty zyskujesz kompleksową pielęgnację włosów.

ODŻYWKI DO WŁOSÓW W KREMIE

Odzywki w kremie, który nie wymaga spłukiwania są dedykowane włosom zniszczonym, sztywnym, które wymagają specyfiku bogatego w składniki odżywcze i ochronne. Takie odzywki do włosów sa ostatnim etapem pielęgnacji,a przed ich nałożeniem można oczywiście zastosować tradycyjną odzywkę do włosów, ze spłukiwaniem. Wówczas pielęgnacja wygląda następująco: szampon, odżywka ze spłukiwaniem, ewentualnie płukanka, oraz odżywka bez spłukiwania.

ODŻYWKI W FORMIE SERUM

Serum do włosów może mieć różne formy. Wiele z nich nadaje się do nakładania na skórę głowy (np. te, które mają intensyfikować ich wzrost), a większość jest stworzona na bazie lekkich silikonów, które mają ochraniać końce włosów przed zniszczeniem. W tej kategorii znajdziesz tez wszelkie sera termoochronne do włosów, oraz olejkowe mieszanki, które nie tylko chronią, ale też odżywiają i upiększają włosy, nadając im gładkość blask. Odżywka w formie serum jest doskonałym kosmetykiem ochronnym na lato, oraz zimą, gdy nagłe zmiany temperatur (zimno na zewnątrz i suche powietrze grzejników) mogą mocno nadszarpnąć kondycje włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *