Najlepsza gumka do włosów. Plastikowa, bawełniana, a może jedwabna?

Napisany w Włosy przez Katarzyna. B

Nawilżasz, odżywiasz, chronisz i wzmacniasz, a mimo to Twoje włosy są łamliwe, kruche i rozdwojone. Tysiące kobiet znają ten problem! Czy wiesz, że przyczyną może być źle dobrana gumka do włosów? Sprawdź, jakie to ma znaczenie i dowiedz się, czym najlepiej spinać włosy, żeby ich nie zniszczyć.

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ogromny wpływ na nasze włosy mają drobne rzeczy, o których w ogóle nie myślimy – np. to, czym spinamy włosy. Dopiero później okazuje się, że rozdwojone końcówki i łamliwe włosy to wcale nie efekt złej pielęgnacji, ale spustoszenie, jakie zostawiła po sobie źle dobrana gumka do włosów. Jeśli masz długie włosy, które lubisz związywać, to dobry moment na to, żeby dowiedzieć, czym to robić i jaka frotka do włosów jest najlepsza (czyt. najdelikatniejsza dla włosów).

Przegląd akcesoriów. Czym możemy spinać włosy?

W teorii ogromnym plusem jest to, jak wiele akcesoriów do włosów jest dostępne. Mamy wybór i chętnie z niego korzystamy, sięgając najczęściej po:

cienkie gumki do włosów – najczęściej wykonane z bawełny z elastyczną gumką w środku; są bardzo popularne, bo można kupić je właściwie wszędzie, są bardzo tanie i występują w wielu różnych kolorach; niestety są bardzo podatne na rozciąganie, co oznacza, że po kilku użyciach tracą swoją elastyczność;

duże frotki do włosów – popularne były w latach 90., ale dziś wracają na ulice, bo wyglądają naprawdę pięknie, a do tego ułatwiają efektowne spięcie włosów nie tylko na co dzień, ale też na specjalne okazje; są duże, szerokie i miękkie; mogą być wykonane z różnych materiałów: bawełny, sztruksu, satyny; 

sprężynki do włosów – wykonane z plastiku sprężynkowate gumki do włosów to trzecia propozycja, która swoją popularność zdobyła dzięki marce Invisibobble; zaletą sprężynek jest ich wielkość, uniwersalność, trwałość i fakt, że naprawdę dobrze spinają włosy, jednocześnie nie ściskając ich i nie ciągnąc.

Jaka powinna być dobra gumka do włosów?

Każda z tych opcji ma swoje zalety, choć sprawdzi się w innych sytuacjach. Dla przykładu do eleganckiego upięcia zdecydowanie lepsza będzie elegancka frotka do włosów niż cienka, rozciągnięcia gumka dołączona jako gratis do gazety dla nastolatek. Ale chodzi nie tylko o wygląd.

Najważniejsze jest to, że gumka do włosów musi być delikatna. Nie może za mocno ściskać, bo osłabią się cebulki włosów i będą one wypadały w nadmiarze. Nie powinna też zawierać elementów, które mogłyby uszkadzać włosy np. metalowych łączników, plastikowych ozdób, cyrkonii. Dobrze, jeśli będzie to gumka z miękkich materiałów lub zbudowana tak, żeby nie ściskać, nie ciągnąć i nie trzeć za mocno włosów. Łatwość w rozplątywaniu to znak, że gumka do włosów jest dobrze dobrana i nie szkodzi pasmom.

Z czego zrobione są najlepsze gumki do włosów?

Plastikowe gumki do włosów

Coraz popularniejsze są plastikowe gumki-sprężynki. Mają sporo zalet. Przede wszystkim są bezpieczne dla włosów, nie ściskają ich zbyt mocno, a jednocześnie trzymają upięcie w ryzach. Mimo że są wykonane z tworzywa sztucznego, to ich sprężynowy kształt i gładka powierzchnia sprawiają, że są delikatne dla włosów. Plastikowe gumki do włosów to rozwiązanie na co dzień.

Bawełniane gumki do włosów

Jeśli mówimy o gumkach do włosów, zazwyczaj wyobrażamy sobie te tradycyjne, bawełniane gumki. Mogą być nieco grubsze lub cieńsze. Czy są dobre dla włosów? To zależy, czy ich powierzchnia jest gładka. Jeśli bawełna jest satynowa, a gumka dobrze trzyma włosy bez konieczności ciasnego związywania, to jest OK.

Jedwabne gumki do włosów

Zdecydowanie najlepsze są jednak jedwabne gumki do włosów, a właściwie szerokie, miękkie i gładkie frotki. Są eleganckie i dostępne w dziesiątkach różnych kolorów, dzięki czemu można dopasować je zarówno do codziennych, jak i okazyjnych stylizacji. Poleca się również, aby jedwabne frotki do włosów stosować na noc, ponieważ jedwab jest niezwykle delikatny dla włosów. Wybierając takie gumki, minimalizujemy ewentualnie uszkodzenia włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *