Nie tylko zdobią, ale i pielęgnują. Jakie są nowoczesne lakiery do paznokci?

Napisany w Kosmetyki przez Katarzyna. B

Piękne i zadbane dłonie i paznokcie to wizytówka każdej kobiety. W dzisiejszych czasach coraz większą wagę przywiązujemy do składu wybieranego przez nas kosmetyku. Nowoczesny lakier do paznokci nie tylko musi je zdobić, ale również pielęgnować, a dodatkowo jego skład nie może budzić zastrzeżeń. 

W odpowiedzi na rosnące oczekiwania konsumentów branża kosmetyczna proponuje coraz lepsze, trwalsze i bezpieczniejsze rozwiązania w segmencie lakierów do paznokci. Czasy, kiedy nasze paznokcie miały być wyłącznie kolorowe, a cała reszta nie miała żadnego znaczenia – odchodzą w niepamięć.

Naturalnie, że skład musi być naturalny

Coraz więcej firm proponuje lakiery do paznokci o dobrym i bezpiecznym składzie. Często są to wegańskie formuły, które nie niszczą paznokci, a wręcz przeciwnie regenerują je. Nowoczesne kosmetyki pozbawione są szkodliwych substancji chemicznych, a większość ich składu jest pochodzenia naturalnego. Konsumentki często zwracają uwagę, aby były one wzbogacone o:

  • oleje
  • skrzyp polny
  • biotynę
  • keratynę

Dobry skład tego typu produktu jest ważny przede wszystkim dla alergików i osób o skórze wrażliwej. Coraz więcej lakierów do paznokci przechodzi testy okulistyczne – bowiem palcami bardzo często dotykamy ust, nosa, czy oczu. To właśnie dlatego skład tych produktów nie może budzić żadnych zastrzeżeń.

Nie tylko zdobi, ale i regeneruje

Idealny skład lakieru do paznokci to nie wszystko. Ważne, aby był on również trwały, szybkoschnący, dawał ładny połysk i długotrwały świeży wygląd, a przy tym był odporny na ścieranie i nie odbarwiał płytki paznokcia. Nowoczesny lakier do paznokci ma także właściwości regenerujące, jego zadaniem jest nie tylko zdobienie płytki, ale także jej pielęgnacja. Dlatego produkty tego typu często w swoim składzie zawierają oleje:

  • sezamowy
  • kukurydziany
  • makadamia
  • słonecznikowy
  • oliwę z oliwek

Wybierając, lakier do paznokci dużą wagę przywiązujemy do jego koloru. Paleta barw tych produktów zgodnie z obowiązującym trendem również inspirowana jest naturą. Od kilku odcieni różu, poprzez koralową klasykę, aż po intensywne kolory wiśni.

Musi być EKO

Coraz więcej kobiet przywiązuje wagę do tego, żeby produkt, który stosują był przyjazny środowisku. Istotne są formuły nietestowane na zwierzęta i niemające w składzie substancji pochodzenia zwierzęcego – czyli „plant based” – oparte na roślinach. Również opakowanie nadające się do recyklingu ma znaczenie dla osób dbających o środowisko.

Lakiery do paznokci mające dobry i bezpieczny skład pochodzenia naturalnego, a jednocześnie będące trwałe i łatwe w aplikacji to produkty coraz częściej poszukiwane przez świadome konsumentki. Na drogeryjnych półkach znajdziemy coraz więcej nowoczesnych produktów, których możemy używać w domowym zaciszu, bez konieczności robienia manicure w gabinecie kosmetycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *