Przedłużanie paznokci włóknem szklanym, czyli metoda fiberglass

Napisany w Skóra przez Katarzyna. B

Kiedyś przedłużaliśmy paznokcie tipsami albo akrylem. Dziś metod przedłużania jest znacznie więcej, a efekty są dużo naturalniejsze. Jednym z ciekawszym sposobów jest przedłużanie paznokci włóknem szklanym.

Ten nietypowy sposób przedłużania paznokci zyskuje coraz większą popularność za sprawą mediów społecznościowych. Nowinki tego typu są w świecie manicure bardzo lubiane, więc nic dziwnego, że metoda fiberglass opanowała wszystkie salony manicure. Czy przedłużanie paznokci włóknem szklanym rzeczywiście jest tak dobrą opcją? Sprawdziliśmy!

Metoda fiberglass. Co to takiego?

Fiberglass to nic innego jak włókno szklane, czyli bardzo cienkie włókno wyciągane ze stopionego szkła lub szkła wodnego. To jeden z najbardziej wszechstronnych materiałów o niebywałej trwałości, który możemy wykorzystać także podczas stylizacji paznokci. W metodzie fiberglass wykorzystuje się ten materiał do tego, aby wzmacniać naturalną płytkę paznokcia, naprawiać ją, utwardzać i przedłużać. Tak wiele właściwości kryje się w tak prostym produkcie, jakim jest przypominające drobne żyłki włóknie szklanym.

Zastosowanie włókna szklanego w manicure

  • Początkowo włókno szklane wykorzystywano jedynie w sytuacjach, w których paznokcie wymagały ratunku i wzmocnienia po np. nieprawidłowo założonych lub ściągniętych akrylach czy żelach.
  • Trochę później odkryto, że ten materiał świetnie nadaje się do szybkiej naprawy wszystkich innych uszkodzeń paznokci – ubytków w płytce, nierówności, nadłamań, uszczerbień itp. kwalifikujących płytkę do skrócenia.
  • Dziś natomiast popularne jest po prostu przedłużanie paznokci włóknem szklanym i nie musimy mieć płytki wymagającej specjalnych zabiegów, żeby skorzystać z metody fiberglass. Jest dostępna dla każdego i uniwersalna.

Przedłużanie paznokci włóknem szklanym

Manicure metodą fiberglass ma bardzo wiele zalet. Włókno szklane sprawia, że możemy nadać paznokciom dowolną długość i kształt bez konieczności operowania trudniejszymi technikami. To materiał, który łatwo wymodelujemy, skrócimy czy spiłujemy, aby uzyskać pożądany efekt. Nie trzeba do tego specjalistycznych narzędzi, ale potrzebne jest trochę wprawy. Natomiast dużym plusem stosowania włókna szklanego jest fakt, że jest ono całkowicie obojętne dla naszego organizmu i nie powoduje niepożądanych uczuleń jak np. niektóre preparaty stosowane do przedłużania paznokci.

Jak przedłużyć paznokcie włóknem szklanym?

Do listy zalet można dodać też prosty sposób użycia. Przedłużanie paznokcie metodą fiberglass nie jest trudne. Trzeba tylko zaopatrzyć się we włókno szklane i odrobinę cierpliwości, a potem działać. Jak to zrobić?

KROK 1.

Na początek przygotowujemy płytkę paznokcia tak jak do standardowego manicure. Zmywamy stary lakier, oczyszczamy, piłujemy, matujemy bloczkiem polerskim, usuwamy skórki itd.

KROK 2.

Ewentualne ubytki w płytce wypełniamy resiną, czyli płynnym żelem do spajania włókna szklanego. Możemy nałożyć go pędzelkiem do paznokci.

KROK 3.

Odcinamy kawałek włókna szklanego o szerokości płytki paznokcia lub bierzemy taką ilość luźnych włókien, aby wystarczyły na pokrycie tej szerokości – to zależy od tego, jakie włókno szklane mamy. Przykładamy włókno do paznokcia i nakładamy resinę, aby przykleić je i scalić.

KROK 4.

Kiedy resina lekko przeschnie, formujemy włókno za pomocą palców, pędzelka, patyczka lub pęsety. Chodzi o to, aby zachować naturalne zaokrąglenie płytki.

KROK 5.

Po całkowitym wyschnięciu skracamy paznokieć do pożądanej długości i spiłowujemy go, nadając mu odpowiedni kształt. Tak przedłużony paznokieć warto też wypolerować na powierzchni, aby przygotować pod malowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *