Domowe sposoby na gładkie, lśniące włosy bez użycia prostownicy

Napisany w Włosy przez Katarzyna. B

Czy można mieć proste, gładkie włosy bez użycia prostownicy, która je niszczy? O idealnie prostych włosach marzy wiele kobiet. Jednak nie chcą osłabiać włosów wysoką temperaturą.

Jak wyprostować włosy bez prostownicy? Niewiele kobiet ma naturalnie proste pasma. Zwykle falują się lub kręcą i trudno je ujarzmić. Natomiast panie o całkowicie prostych włosach marzą o burzy loków. Taką mamy naturę. O wiele łatwiej pokręcić kosmyki niż sprawić, że będą lśniącą taflą prostych pasm. Istnieją domowe sposoby na proste włosy bez użycia prostownicy.

Proste włosy bez użycia prostownicy [wskazówki]

1. Zapuść włosy

Dłuższe włosy są o wiele cięższe. Grawitacja to najlepszy sprzymierzeniec w drodze do prostych pasm. Im trudniej unieść się kosmykom, tym lepiej.

2. Kosmetyki do prostowania włosów

W drogerii jest wiele kosmetyków do prostowania włosów. Nie działają bardzo efektownie, jednak mogą pomóc opornym, kręconym pasmom.

3. Odpowiednio susz włosy

Kiedy rozprowadzisz na włosach preparat prostujący, wysusz je w specjalny sposób. Nie wzburzaj włosów, susząc we wszystkie strony. Susz pasma od góry do dołu, jednocześnie rozczesując każdy kosmyk grzebieniem lub szczotką.

Nałóż płaską nasadkę na suszarkę, używając chłodnego powietrza. Wysoka temperatura jedynie wysuszy i postrzępi włosy. Zimny strumień powietrza domknie łuski, dzięki czemu fryzura będzie błyszcząca i gładka.

4. Sięgnij po naftę kosmetyczną

Babcie i prababcie od lat używały nafty kosmetycznej w pielęgnacji. Kosmetyk niesłusznie odszedł w zapomnienie. Nafta kosmetyczna odżywia skórę głowy i wspomaga prostowanie. Wystarczy wetrzeć ją w pasma godzinę przed myciem włosów, a po myciu będą o wiele prostsze i gładsze.

5. Rozejrzyj się po kuchni

Najczęściej w kuchni znajdziesz szereg składników, które wspomagają prostowanie. W walce z falami i lokami pomaga płukanka z szałwii. Zaparz 2-3 torebki w litrze wody, a po przestygnięciu wypłucz włosy w naparze. Pamiętaj, że szałwia lekko przyciemnia włosy.

6. Twoje włosy polubią kisiel

Kisiel działa jak silikony, czyli lekko obciąża włosy. Otrzymasz go, rozprowadzając łyżkę mąki ziemniaczanej w szklance zimnej wody. Następnie przelej mieszankę do 3 litrów gorącej wody i energicznie mieszaj.

Po przestygnięciu wypłucz włosy mieszanką. Przytrzymaj kisiel na włosach przez kilka minut, a następnie spłucz czystą wodą. W ten sposób nie tylko uzyskasz proste pasma, lecz także wzmocnisz skórę głowy.

7. Sięgnij po oleje

Olej kokosowy, migdałowy czy oliwa z oliwek to świetny sposób na proste pasma. Podgrzej olej, a następnie rozprowadź na skórze głowy i włosów. Ważne, aby olej nie był zbyt gorący. Masuj głowę, nabierając odrobinę oleju na palce, a następnie rozczesz włosy grzebieniem, aby równomiernie rozprowadzić preparat. Zawiń pasma w ręcznik, odczekaj pół godziny, a następnie zmyj olej delikatnym szamponem.

Jeżeli sięgasz po prostownicę, zawsze używaj produktów termoochronnych, aby nie zniszczyć włosów. Wysoka temperatura to największy wróg pasm. Doprowadza do odparowywania wody z ich wnętrza, przez co stają się suche, łamliwe i pozbawione blasku.