Chciałabyś dowiedzieć się trochę więcej na temat historii przedłużania rzęs, ale nie wiesz, kogo o to zapytać. Bezskutecznie szukasz w sieci informacji na temat technik zagęszczania. Próbujesz znaleźć skuteczne alternatywy, tylko nie masz pojęcia, gdzie ich szukać. Przychodzimy z pomocą. Odpowiedzi na nurtujące pytania znajdziesz właśnie tutaj.
Przeszło sto lat temu wydłużanie rzęs zrodziło się w głowie amerykańskiego reżysera, D. W. Griffitha. To ona jako pierwszy zaprojektował i wykorzystał sztuczne rzęsy. Celem, który przyświecał mu w trakcie tworzenia tego projektu, było przedłużenie tylko dolnych rzęs. Nie było wówczas potrzeby, aby wydłużanie rzęs dotyczyło też górnej powieki. Dziś nie wyobrażamy sobie już, jaki efekt mogłoby to przynieść.
Z początku sztuczne rzęsy były wykonywane z ludzkich włosów i siatki gazy. Po raz pierwszy można było je zobaczyć w 1916 roku w filmie „Intolerance”. Niestety film nie odniósł tak wielkiego sukcesu, jak się spodziewano. Właśnie z tego powodu amerykański reżyser nie zdołał opatentować swojego wynalazku. Jego pomysł został odkopany i zmodyfikowany w ciągu jednej dekady. Wydłużanie rzęs okazało się wielkim sukcesem.
Cały czas mówimy o historii sztucznych rzęs. Era na wydłużanie rzęs dobrze znane dziś z salonów kosmetycznych nastąpiła nieco później. Prekursorem przedłużania metodą 1:1 był… informatyk. Odkrył, że rzęsy rosną wielowarstwowo i rozpoczął działania w technice klejenia rzęs do skóry. Po wielu próbach opracował skuteczne, wielowarstwowe zagęszczanie rzęs. Metoda wywodzi się z Korei, a do Europy trafiła około roku 2005.
Wydłużanie rzęs – techniki
Od początków mody na sztuczne rzęsy rozwinęło się wiele technik przedłużania, z których korzystamy po dziś dzień. Jak w wielu innych przypadkach, czerpiemy garściami z tego, co opracowali i przetestowali nasi poprzednicy. Na czym polega przedłużanie?
Wydłużanie rzęs to metoda, w której za pomocą sztucznych włosków, przyklejanych do naturalnych, zagęszczamy linię rzęs, wydłużamy je i podkreślamy kształt oka.
Podstawowa definicja tego zabiegu nie omawia zbyt dobrze tego, jak wiele można uzyskać za sprawą przedłużania. Do wyboru mamy mnóstwo rodzajów rzęs, materiałów, długości, a nawet kolorów, dzięki czemu możemy zbliżać się do naturalnego efektu. Choć i tak nigdy przedłużanie nie dorówna odżywkom do rzęs działającym na zdrowie włosów. Wydłużanie rzęs zawsze będzie maskowaniem problemu i niestety nigdy nie będzie całkowicie bezpieczne.
Techniki wydłużania rzęs:
Baleyage – sposób, w którym trójwymiarowy i zbliżony do naturalnego efekt uzyskuje się za sprawą włosków o różnych kolorach. Sztuczne rzęsy nie muszą być tylko czarne, bo wówczas wyglądają na oku bardzo karykaturalnie. Dużo lepiej sprawdza się połączenie czerni np. z brązem, grafitem lub odcieniami zbliżonymi do naturalnego koloru naszych włosów. Najlepiej wyglądają rzęsy, które dopasujemy również do koloru tęczówki oka. To świetny sposób na optyczne powiększenie i uwydatnienie oczu o bardzo pięknej oprawie.
Wedding – metoda, która nie bez powodu kojarzy się z przedłużaniem rzęs na ślub. Technikę opracowano specjalnie dla panien młodych, które oczekują w tym szczególnym dniu dużo bardziej spektakularnego efektu. To dlatego wydłużanie rzęs w tym przypadku bazuje na dłuższych włoskach o mocniejszym skręcie. Lepszej jakości materiały i bardziej wyrazista stylizacja rzęs sprawia, że w dniu ślubu kobiety mogą poczuć się wyjątkowo, a ich wzrok na pewno nie umknie na żadnym ze ślubnych zdjęć.
Dramatic – technika przystosowana np. dla aktorek lub modelek. Kiedy kobiety pracują przed obiektywem, muszą przyciągać spojrzenie, bo w dużej mierze gra się właśnie oczami. Wydłużanie rzęs w tym przypadku to maksymalny skręt (rzęsy typu D) o bardzo wyrazistej grubości. Stylizacja rzęs w tej technice opiera się na mocnym zagęszczeniu rzęs i wyrazistym podkręceniu ich dla teatralnego efektu, idealnego na wielką scenę.
Fashion – sposób na wydłużanie rzęs, który praktykują styliści np. przed pokazami mody. O ile normalnie nie ma mowy o tym, żeby doczepiane rzęsy miały nietypowe kolory i wzory lub były zrobione z piór, o tyle na pokazie wszystko jest dozwolone. To dlatego sztuczne rzęsy dla modelek często są maksymalnie podkręcone i bogate w ozdobniki np. cekiny, cyrkonie, pióra, kamyki. Charakteryzuje je feeria barw, którą można bawić się odpowiednio dla stylizacji.
Tak naprawdę w życiu codziennym przydaje się tylko pierwsza z przedstawionych metod, która daje najbardziej naturalne wydłużenie rzęs. Ma oczywiście swoje wady, a wśród nich: możliwość podrażnienia, wysokie koszty, czasochłonność zabiegu i trudność w znalezieniu odpowiedniego stylisty, który nie zepsuje końcowego efektu.
Odżywka do rzęs i brwi Nanolash
Idealnie skomponowana formuła naturalnych składników i bardzo precyzyjnie przemyślany sposób aplikacji to właśnie serum stymulujące wzrost rzęs od marki Nanolash. Uznaje się je za najlepszą alternatywę dla przedłużania. Wydłużanie rzęs ma zbyt wiele wad, a to właśnie odżywka do rzęs i brwi daje dużo bardziej naturalne efekty. Jakie konkretnie?
- Wydłużenie rzęs nawet do 50% pierwotnej długości.
- Spektakularne zagęszczenie na linii rzęs.
- Wzmocnienie i lepsze ukorzenienie się rzęs w mieszkach.
- Uelastycznienie i zdrowy blask włosków.
- Widoczne przyciemnienie rzęs i podkreślenie oczu.
Aplikacja serum do rzęs i brwi jest bezproblemowa, a wydłużenie rzęs uwidacznia się już mniej więcej po 2-4 tygodniach. Maksymalne rezultaty osiągniemy około trzeciego miesiąca i – w przeciwieństwie do innych metod przedłużania – utrzymają się nawet około pół roku. Na tyle zresztą wystarcza 3-mililitrowe opakowanie serum. Tak wysoka wydajność, mimo że Nanolash trzeba nakładać codziennie wieczorem, jest możliwa dzięki płynnej i dobrze wchłanialnej formule oraz precyzyjnego aplikatorowi. Wydłużanie rzęs nigdy jeszcze nie było tak proste.
Na sukces odżywki Nanolash składa się m.in. skoncentrowana i naturalna formuła, konkurencyjnie niska cena, aplikacja niesprawiająca problemu i niesamowicie zjawiskowe efekty.
Bardzo ciekawy wpis 🙂
Odradzam przedłużanie rzęs. Miałam sztuczne rzęsy przez półtora roku i potem po ściągnięciu przez pół roku czekałam aż mi odrosną moje własne.
Ja przedłużam i nie zauważyłam, żeby to osłabiło moje rzęsy
Ja mam długie swoje naturalne rzęsy, ale cienkie i rzadkie. Używam pogrubiających maskar, ale i tak nie jestem do końca zadowolona z efektu. Zastanawiam się, czy jakaś odżywka naprawdę może zagęścić rzęsy.
U mnie akurat ta odżywka super się sprawdziła jeśli chodzi o zagęszczenie rzęs i brwi, bo na brwi też ją nakładałam.
nigdy bym sobie nie przedłużyła rzęs!
Przedłużyłam raz i po kilku dniach musiałam je zdjąć, bo cały czas bardzo je czułam . Nie dało się tego wytrzymać.
Tylko odżywki! Używam revitalash od dawna i na jakieś duże wyjścia doklejam kępki. Na pewno bym się nie zdecydowała na przedłużanie. Widziałam jak wyglądają prawdziwe rzęsy po takim zabiegu. pierwszy raz słyszę o nanolash i chętnie wypróbuję 🙂
fajny i pomocny artykuł 🙂 właśnie się zastanawiam nad zakupem jakiejś dobrej odzywki do rzęs
Muszę przyznać, że efekty po tej odżywce były świetne. Na pewno jeszcze ją zamówię.
Nie wiem, czy u mnie też był by jakiś efekt, bo nie potrafię być systematyczna :/
Szkoda że taka droga 🙁
Używam od 2 miesięcy i efekt jest super! 🙂
ja też mam tą odżywkę 🙂 jak teraz maluję rzęsy, to wyglądają jak sztuczne 🙂 mega wydłuża <3
Przez przypadek dostałam tę odżywkę i byłam sceptycznie nastawiona, ale jestem bardzo zaskoczona działaniem 🙂 wyraźnie zagęściła moje rzęsy.
Muszę koniecznie sobie kupić tą odżywkę i wypróbować 🙂
Super wyglądają naturalnie długie rzęsy. Nie podoba mi się efekt po przedłużeniu.