Cenisz sobie naturalne kosmetyki? Lubisz od początku do końca kontrolować to, co jest w ich składzie? Lubisz sama przygotowywać mikstury pielęgnacyjne? A może wybierasz się na urlop i nie chcesz dźwigać dodatkowych fiolek i tubek z kosmetykami? Mamy dla Ciebie rozwiązanie: oto garść przepisów na najlepsze maski do włosów. Nawilżają, regenerują, laminują i potęgują blask. Warto mieć asa w rękawie, i znać choć jedną z nich, aby w każdej chwili zapewnić pasmom maksimum pielęgnacji.
Najlepsze domowe maseczki do włosów DIY
1. Nawilżająca maseczka do włosów z awokado, miodu i oleju ze słodkich migdałów
- 1 dojrzałe awokado
- 1 łyżka oleju ze słodkich migdałów
- czubata łyżeczka miodu (najlepiej bio)
Zmiksuj dokładnie awokado, lub rozgnieć widelcem. Dodaj olejek i miód, dokładnie wymieszaj. Maskę nałóż na zwilżone włosy i spłucz po 20 minutach, a włosy umyj szamponem.
Ta maseczka do włosów doskonale nawilża, odżywia i regeneruje suche włosy, wygładzając ich strukturę.
2. Cytrynowa maseczka z olejku rycynowego i żółtka
- 1 łyżka oleju rycynowego
- 1 żółtko
- 3 łyżki nafty kosmetycznej
- 1 łyżeczka soku z cytryny
Wszystkie składniki połącz i nałóż na włosy, zabezpieczając je czepkiem fryzjerskim lub ręcznikiem. Trzymaj na włosach przez 30 minut, po czym dokłądnie spłucz i umyj głowę.
Maska doatarczy włosom składników mineralnych, zapewni rownowagę kwasowo-zasadową, wzmocni połysk i zadba o prawidłowy poziom nawilżenia włosów.
3. Bananowo-kokosowa maseczka na suche włosy
- 1 dojrzały banan
- 3 łyżeczki maślanki
- pół łyżeczki olejku kokosowego
Połącz wszystkie składniki i wymieszaj aż do uzyskania gładkiej pasty. Nałóż ją na włosy i trzymaj przez 30 minut, a następnie dokładnie spłucz z włosów i umyj je delikatnym szamponem.
Banan zapobiega odwodnieniu skóry i zapewnia jej równowagę hydro-lipidową, a także łagodzi podrażnienia i doskonale wygładza włosy. Olejek koksowy zawiera komplet niezbędnych włosom minerałów i nadaje pasmom sprężystości oraz poprawia ich wewnętrzne struktury, a maślanka doskonale nawilża i dostarcza włosom wapnia i białka oraz reguluje pH skóry głowy.
4. Majonezowa maska do suchych włosów
- białko z 1-2 jajek ubite na pianę
- 4 łyżki majonezu
- 3 łyżki naturalnego jogurtu lub maślanki
Połącz wszystkie składniki delikatnie mieszając, wmasuj powstałą pastę we włosy i pozostaw na pół godziny, po czym spłucz pasma i zmyj resztki maseczki delikatnym szamponem. Aby wzmocnić blask włosów ostatnie płukanie powinno być wykonane chłodną wodą.
Maseczka z majonezu jest doskonałym źródłem aminokwasów, które wchodzą w skład struktury włosa. Ma ona właściwości wzmacniające, nadaje połysk i reguluje pH skóry głowy.
5. Maseczka z oleju migdałowego i owsianki dla włosów suchych i niesfornych
- 2 łyżki płatków owsianych
- odrobina ciepłego mleka
- 4-5 łyżek jogurtu
- łyżka oleju ze słodkich migdałów
Płatki owsiane namocz w ciepłym mleku, aby zrobiły się miękkie i rozpulchnione. Dodaj jogurt i olejek, połącz składniki delikatnie mieszając. Pastę nałóż na włosy i pozostaw na 30 minut. Spłucz maseczkę i dokładnie umyj włosy. Olejek migdałowy możesz również nałożyć na same końce włosów, aby je dodatkowo wygładzić i zdyscyplinować.
Ta maseczka pomaga wygładzić włosy i sprawi, ze będą się lepiej rozczesywały i znacznie lepiej układały. Olejek migdałowy dostarczy pasmom szeregu witamin (A, B1, B2, B6, D, E) oraz składników mineralnych. Delikatnie nabłyszcza włosy i nadaje im sprężystości.
6. Laminująca włosy maska z siemienia lnianego
Pół szklanki siemienia lnianego zalej dosyć gorąca wodą (powinna ona sięgać nieco powyżej linii nasion). Zaparzaj pod przykryciem przez około 10 minut, dopóki z nasion lu nie wytrąci się gęsty, bezbarwny żel. Odsącz go z nasion i (nieco przestudzony) nałóż na pasma na około 20-30 minut. Lniany żel zadziała jak laminat, doskonale wzmacniając nabłyszczając pasma, a jednocześnie odżywi włosy i dostarczy im witamin oraz minerałów.
7. Maska – płukanka ze świeżo zbieranych kwiatostanów lipy
Pół szklanki suszu, lub świeżych kwiatów lipy zagotuj na małym ogniu, starając się nie doprowadzić ich do wrzenia. Powstały wywar jest lekko gesty i kleisty: doskonale odżywi i nabłyszczy zmęczone, osłabione włosy.
Nałóż go na pasma po ostatnim płukaniu włosów wodą. Delikatnie wmasuj, pamiętając, by nie wylewać zbyt gorącej mikstury na włosy. Kwiatostan lipy ma właściwości rewitalizujące, nabłyszczające i odżywia zmęczone, pozbawione witalności włosy, a przy tym pozostawia na nich przepiękny, słodki zapach.
Dodaj komentarz