Konturowanie makijażem to inaczej modelowanie twarzy za pomocą kosmetyków kolorowych. Umożliwia nadanie twarzy pożądanego kształtu, na przykład wyszczuplenie lub nadanie krągłości. Pomysłodawcą tego typu makijażu jest znany makijażysta gwiazd, Mario Dedivanovic. Dla kogo jest przeznaczone konturowanie twarzy makijażem i jakie kosmetyki są potrzebne, aby je wykonać? Jak przebiega konturowanie twarzy makijażem krok po kroku oraz ile trwa w wersji na mokro i na sucho?
Konturowanie twarzy makijażem ‒ dla kogo?
Konturowanie twarzy makijażem to dobre rozwiązanie dla każdej kobiety, ponieważ optycznie wyszczupla twarz lub łagodzi ostre rysy twarzy. Sprawdza się zarówno na co dzień, jak i na wieczór, ponieważ jest bardzo trwałe i efektowne.
O sposobie konturowania decyduje kształt twarzy, dlatego przed przystąpieniem do modelowania twarzy należy go określić i ustalić mankamenty, które chcemy ukryć pod makijażem (duży nos, szerokie czoło itp.). Sposób konturowania jest niezależny od rodzaju cery ‒ jedyna różnica polega na doborze właściwych produktów do makijażu. I tak ‒ poprzez konturowanie kobiety o cerze ziemistej mogą nadać swojej skórze blask, o cerze dojrzałej ‒ ukryć zmarszczki, a o cerze trądzikowej ‒ odwrócić uwagę od wyprysków. Najważniejsza zasada, którą należy kierować się podczas konturowania, brzmi: „Rozjaśnij to, co chcesz pokazać, i przyciemnij to, co chcesz ukryć”.
Konturowanie twarzy makijażem ‒ potrzebne kosmetyki
Aby wykonać ten typ makijażu, można użyć zestawu przeznaczonego do konturowania lub kosmetyków kupionych osobno. Jakich? Niezbędne do tego celu są:
- podkład,
- korektor jasny,
- korektor ciemny lub kremowy bronzer,
- puder transparentny lub naturalny,
- beauty blender lub okrągłe i podłużne pędzle do makijażu.
Konturowanie twarzy makijażem krok po kroku
- Oczyszczamy twarz i przygotowujemy ją do aplikacji makijażu. Jeżeli planujemy makijaż oczu, wykonujemy go przed konturowaniem, aby później nie zepsuć efektu swojej pracy. W tym celu odsłaniamy czoło i spinamy włosy z tyłu.
- Na całą powierzchnię twarzy nakładamy cienką warstwę podkładu, którego używamy na co dzień. Jego odcień powinien pasować do koloru szyi.
- Rozpoczynamy konturowanie twarzy, to znaczy rozjaśniamy miejsca, które chcemy uwypuklić. W tym celu stosujemy korektor o dowolnej konsystencji, ale o jeden ton jaśniejszy od podkładu. Spod oka, na szerokości dolnej powieki, rysujemy dwucentymetrowe kreski w stronę policzka. Powinny tworzyć trójkąt o wierzchołkach w wewnętrznym kąciku oka, zewnętrznym kąciku oka i w nozdrzach, czyli stykać się z bokiem nosa i graniczyć z górną kością policzkową. To samo robimy po drugiej stronie. Kolejne miejsca do zaznaczenia to łuk kupidyna (łuk nad ustami), boki dolnych warg, koniuszek brody i grzbiet nosa bez czubka. Korektor aplikujemy jeszcze na środku czoła pomiędzy brwiami.
- Blendujemy miejsca zaznaczone korektorem, aby stopiły się z podkładem.
- Aby ukryć newralgiczne partie twarzy, stosujemy korektor lub bronzer o dwa tony ciemniejszy niż podkład. Tuż pod górnymi kośćmi policzkowymi, w załamaniu, rysujemy cienkie, ale wyraźne kreski, po czym tworzymy „cienie” na twarzy, aby optycznie ją wyszczuplić. Zaznaczamy ciemnym korektorem boki i koniuszek nosa, linię pod żuchwą oraz boki czoła.
- Pędzlem lub gąbką blendujemy ciemne miejsca kolistymi, szybkimi ruchami. Na policzkach kierujemy się ku górze od zewnątrz do wewnątrz.
- Po pięciu minutach utrwalamy makijaż pudrem.
- Kości policzkowe zaznaczamy różem. W tym celu wciągamy policzki i nakładamy ten kosmetyk od połowy ucha w kierunku nosa.
- Aby usunąć nadmiar kosmetyków, odciskamy w tym miejscu chusteczkę higieniczną lub roztrzepujemy zbyt grubą warstwę czystym pędzlem.
Ile trwa konturowanie twarzy makijażem na mokro i na sucho?
Konturowanie twarzy można przeprowadzać na mokro lub na sucho. To pierwsze daje trwalszy i naturalniejszy efekt. Z kolei konturowanie twarzy na sucho, to znaczy z wykorzystaniem „suchych” kosmetyków, takich jak bronzer w kamieniu, wymaga większej wprawy (wykonywane nieumiejętnie prowadzi do powstawania plam), za to zajmuje maksymalnie trzy minuty. Na konturowanie twarzy na mokro należy przeznaczyć nawet dwadzieścia minut w zależności od wprawy.
Dodaj komentarz