GLOV On-The-Go, GLOV Dry Skin, GLOV Oily Skin, GLOV Mask Remover i GLOV Quick Treat. Różne rodzaje rękawiczek GLOV 

Napisany w Kosmetyki, Skóra przez Katarzyna. B

Produkty marki GLOV charakteryzują się tym, że działają z wykorzystaniem samej wody, a tym samym pozwalają nam zrezygnować z ogromnej liczby kosmetyków, które stosujemy każdego dnia. Skuteczność i minimalizm w jednym ‒ czy to nie cudowne? A o ile łatwiej się spakować! Jakie są rodzaje rękawiczek GLOV i jak działają?

Rodzaje rękawiczek GLOV

1. Rękawiczka GLOV On-The-Go ‒ jak działa?

Ta rękawiczka jest przeznaczona do demakijażu każdego rodzaju cery. Aby usunąć makijaż, wystarczy woda, która zastąpi płyn dwufazowy lub micelarny do demakijażu, mleczko, żel lub piankę do mycia twarzy, peeling i płatki kosmetyczne. Rękawiczka GLOV On-The-Go skutecznie zmywa makijaż i pielęgnuje cerę, a jako peeling działa złuszczająco i poprawia mikrokrążenie. Ponadto GLOV nie powoduje alergii, dzięki czemu można ją stosować przy każdym typie skóry. Ma kompaktowy rozmiar, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby w razie potrzeby zapakować ją do torby i użyć jej poza domem, na przykład na wczasach, na siłowni lub na basenie.

2. Rękawiczka GLOV Dry Skin ‒ jak działa?

W ramach linii GLOV Expert można zaopatrzyć się w rękawiczkę GLOV przeznaczoną do konkretnego rodzaju cery. GLOV Dry Skin to produkt stworzony z myślą o skórze suchej ‒ oczyszcza ją z makijażu przy użyciu samej wody, a przy tym nie podrażnia jej i nie wysusza oraz nie wywołuje zaczerwienień. Wszystkie te skutki uboczne często występują podczas demakijażu skóry suchej za pomocą klasycznych kosmetyków służących do tego celu, takich jak płyn lub żel.

3. Rękawiczka GLOV Oily Skin ‒ jak działa?

Jak GLOV Dry Skin służy do demakijażu skóry suchej, tak GLOV Oily Skin ma na celu oczyszczenie skóry tłustej. Także ona zmywa makijaż tylko z wykorzystaniem wody, a ponadto usuwa nadmiar sebum i zastępuje peeling.

4. Rękawiczka GLOV Mask Remover ‒ jak działa?

Ten rodzaj rękawiczki GLOV ma trudne zadanie: musi uporać się z zaschniętą maseczką kosmetyczną, oczywiście jedynie za pomocą wody. Działa skutecznie i na tyle łagodnie, że nie odziera skóry z warstwy dobroczynnych substancji. Jak każda rękawiczka GLOV, także GLOV Mask Remover jest przeznaczona do wielokrotnego użytku i wymaga wymienienia dopiero po upływie około trzech miesięcy regularnego stosowania. Jej kolejne atuty to hipoalergiczność oraz uniwersalność i bezpieczeństwo ‒ sprosta wymaganiom każdej, nawet wrażliwej skóry.

5. Rękawiczka GLOV Quick Treat ‒ jak działa?

Ta rękawiczka GLOV ma na celu dokonywanie poprawek w makijażu. Wystarczy chwila i odrobina wody, aby oczyścić skórę z rozmazanego lub nieumiejętnie zaaplikowanego kosmetyku kolorowego, takiego jak szminka lub maskara. GLOV Quick Treat ma miniaturowy rozmiar, który umożliwia zabieranie jej wszędzie.

Inne sposoby na szybki i skuteczny demakijaż

Jest jeszcze jedna metoda na to, aby stosunkowo szybko i bez konieczności stosowania wielu preparatów zmyć ze skóry makijaż. Są nią chusteczki do demakijażu. Je również, podobnie jak rękawiczkę GLOV, można mieć zawsze przy sobie i korzystać w razie potrzeby.

Chusteczki do demakijażu występują w wielu wariantach; niektóre z nich są dedykowane skórze suchej, inne tłustej, normalnej lub wrażliwej. Wszystkie one usuwają ze skóry twarzy makijaż, sebum i inne zanieczyszczenia, a przynajmniej taki był ich zamysł. W praktyce często okazuje się, że chusteczki do demakijażu jedynie rozmazują po powierzchni twarzy kosmetyki kolorowe, co prowadzi do zatykania porów skóry i powstawania niedoskonałości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *