Makijaż oczu – jak je powiększyć lub optycznie poprawić kształt?

Napisany w Makijaż przez Katarzyna. B

Oczy to zwierciadło duszy, spojrzenia mówią więcej niż milion słów, a nasze oczy często są pod nie lada presja, no bo jak wydobyć z nich piękno i głębie, jeśli np. są małe lub za blisko osadzone? Na wszystko na szczęście znajdzie się sposób; dobry makijaż potrafi zdziałać cuda. Sprawdź, jak poprawić kształt oka, czyli jak wykonać samodzielnie korekcyjny makijaż oczu.

Oczy blisko osadzone – jak malować?

Te z pań, które mają blisko osadzone oczy – czyli zbliżające się do skrzydełek nosa (jest to inaczej tzw. oś twarzy) powinny pamiętać o tym, że wewnętrzne kąciki maluje się bardzo jasnym cieniem – to je rozświetli, a tym samym optycznie powiększy oko i sprawi, że po prostu będą się wydawały bardziej oddalone od siebie.

Wewnętrzne kąciki blisko osadzonych oczu mocno zaznaczamy ciemnymi cieniami, które powinny być nieco wyciągnięte poza obręb powieki – czyli powinny wychodzić poza jej ruchomą część, kreską zawiniętą ku górze. Pamiętaj, że tusz do rzęs również może być doskonałym stylistą oka: po prostu podkreśl nim te rzęsy, które są bliżej zewnętrznego kącika.
Wąski rozstaw oczu polubi taki makijaż, w którym kreskę na górnej i dolnej powiece robi się od połowy oka, jednocześnie malując ją daleko, czyli nieco dalej poza kącik. Ciemnym cieniem można doskonale optycznie „wyciągnąć” oko ku zewnętrznemu kącikowi. Jeśli nie masz w tym wprawy – użyj szablonów do makijażu, które pozwolą Ci precyzyjnie nanieść cień poza obręb ruchomej powieki.

Pamiętaj też o tym, że powiekę cieniuje od połowy ku jej zewnętrznej stronie.

Oczy szeroko rozstawione – jak malować?

Makijaż, który ma na celu zmniejszyć optycznie odległość między oczami, to może być niemałe wyzwanie, ponieważ tu nie wystarczy zastosować po prostu odwrotnej metody do poprzedniego przykładu (ciemne cienie przy nosie, jasne w zewnętrznych kącikach) – taki makijaż dałby jedynie efekt zmęczonej powieki. Dlatego, aby pomalować szeroko rozstawione oczy, wewnętrzne kąciki trzeba oprószyć cielistym cieniem, najlepiej matowym, natomiast ¾ powieki pokryj nieco ciemniejszym, czyli beżowym cieniem. Pamiętaj też ze przy takich oczach należy zaakcentować brązowym kolorem linię załamania powieki, ale tak by nie wykraczać poza jej granicę; cieniami zaznacz też dolną powiekę, nie łącząc jednak linii w zewnętrznych kącikach oczu. Brązową kredką wykonaj rozmytą kreskę, obrysowując wewnętrzny kącik.

Jak pomniejszyć duże oczy?

Duże albo wypukłe oczy wyglądają bardzo korzystnie w przydymionym makijażu. Aby optycznie zmniejszyć oko, naucz się je malować miękkimi kredkami typu kajal, a także wszelkimi gąbeczkami do rozcierania. Lekko rozmazana linia wokół oka, czyli tzw smoky zdziała cuda. Najlepiej jeśli do makijażu sięgniesz po czarną kredkę i dodatkowo wyciągniemy ją lekko ku górze nadamy oczom piękny migdałowy kształt. Nie bójmy się używać ciemnych cieni na całej powiece, jednak perłowe oraz mocno połyskujące chowamy na dno szuflady. Prosty makijaż na co dzień? Czarną kreską zaznaczamy linię wodną oczu. Nakładając ciemny cień warto skupić się na granicy tuż przy rzęsach. To tam powinien on być najbardziej intensywny.
Taki cień powinno się lekko rozetrzeć ku górze, by nadać oczom koci kształt, zaś łuki brwiowe rozjaśniamy cielistym cieniem; na koniec oczywiście mocno tuszujemy rzęsy.

Jak powiększyć optycznie małe oczy?

Małe oczy nie bardzo lubią mocny makijaż. Z pewnością mocna ciemna kreska nie jest dla nich. Stosuj zatem konturówki w odcieniach brązu, lub szarości. Idealna dla ciebie będzie paletka składająca się z połyskujących cieni, które powiększą optycznie oczy. Zewnętrzny kącik oka należy pomalować wyraźnym kolorem – nałóż go poza linię załamania powieki górnej. Środek powieki to perłowy akcent – koniecznie w jasnym odcieniu. To właśnie ten drobny akcent optycznie uwydatni i powiększy oko. Dobrze działa też kreską wykonana na dolnej powiece – an linii wodnej – powinna ona być namalowana białą lub cielistą kredką.

Na górnej powiece możesz pozwolić sobie na ciemniejsze kreski, ale unikaj czerni. Szarą lub brązową kredką namaluj delikatną kreskę i delikatnie ja przedłuż, kierując się ku górze przy zewnętrznym kąciku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *