Modelowanie twarzy bez skalpela. Na czym polega wolumetria?

Napisany w Skóra przez Katarzyna. B

Dzień po dniu walczymy ze zmarszczkami. Staramy się zachować młodość na dłużej. Jednym z zabiegów, który pomaga wymodelować owal twarzy bez skalpela, jest wolumetria. Na czym polega lifting wolumetryczny i komu jest polecany?

W pogoni za pięknem sięgamy po coraz to bardziej innowacyjne rozwiązania. Zwłaszcza gdy kremy anti-age przestają spełniać swoje zadanie. Są tacy, którzy nie boją się pójść pod nóż. Wiele osób szuka jednak mniej radykalnych rozwiązań – z pomocą przychodzi wolumetria, czyli modelowanie twarzy bez skalpela. Na czym polega?

WOLUMETRIA TWARZY BEZ TAJEMNIC

To dziś jeden z popularniejszych zabiegów kosmetycznych z kategorii anti-age. Pozwala zachować młody wygląd na dłużej i to bez ingerencji chirurga. Sprawdź, czy wiesz wszystko o wolumetrii.

Na czym polega wolumetria twarzy?

To zabieg, którego głównym celem jest modelowanie konturów bez ingerencji chirurgicznej. Skalpel zastąpiony zostaje wypełniaczem, czyli substancją, która poprawia owal twarzy, zwiększając objętość tkanek i podnosząc skórę w wybranych miejscach.

Substancje, których używa się do wypełniania, mogą być różne. Najpopularniejsze z nich to:

  • kwas hialuronowy (naturalnie obecny w skórze),
  • kwas polimlekowy (stymulator produkcji kolagenu),
  • własna tkanka tłuszczowa pacjenta.

Jak przebiega zabieg wolumetrii?

Wolumetrię przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, podobnie jak inne inwazyjne zabiegi kosmetyczne.

Lekarz (lub wykwalifikowany kosmetolog) wstrzykuje za pomocą igły lub kaniuli wybrany wypełniacz w tkankę podskórną, czasami mięśnie. W zależności od miejsca wprowadzania wypełniacza iniekcje są głębsze. Na koniec wykonuje delikatny masaż, który pomaga rozprowadzić wypełniacz pod skórą, nadając twarzy pożądany kształt.

Jakie są efekty wolumetrii twarzy?

Wolumetria twarzy to coraz popularniejsze rozwiązanie, dzięki któremu możemy odmienić swój wygląd. To mało inwazyjny zabieg, który:

  • odmładza i poprawia wygląd twarzy;
  • uelastycznia i ujędrnia skórę;
  • unosi policzki i modeluje owal twarzy;
  • uwydatnia i podkreśla rysy twarzy;
  • redukuje zmarszczki i bruzdy;
  • uwydatnia zbyt szczupłą, zapadniętą twarz;
  • zapobiega wiotczeniu skóry pod oczami.

Jak długo utrzymują się efekty wolumetrii?

Dużo zależy od tego, czy będziemy stosować się do zaleceń po zabiegu – przez kilka dni po nim trzeba np. unikać słońca. A także od zastosowanego wypełniacza. Preparaty, które wykorzystuje się do wolumetrii twarzy, są gęste i plastyczne – to sprawia, że po wstrzyknięciu zachowują się jak implant i utrzymują się nawet do 18 miesięcy!

Komu polecana jest wolumetria twarzy?

Tego typu zabiegi skierowane są do określonej grupy odbiorców. Wolumetria twarzy na pewno nie będzie potrzebna osobom, które są młode, mają naturalnie jędrną skórę i piękny kształt twarzy.

Z działania liftingu wolumetrycznego zadowolone będą za to osoby o zwiotczałej skórze, opadających policzkach i powiekach, zapadniętych kościach policzkowych, zmarszczkach. Każdy, kto nie jest zadowolony z wyglądu swojej twarzy i chciałby zatrzymać starzenie się, powinien zobaczyć na własnej skórze, jak działa wolumetria.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *