Cellulit w pytaniach i odpowiedziach

Napisany w Skóra przez Katarzyna. B

Cellulit to zmora damskiej części społeczeństwa. 80% kobiet przyznaje, że ma z nim problem. Jeśli chcesz go zwalczyć – musisz go lepiej poznać. Zdecydowanie pomogą Ci w tym poniższe pytania i konkretne, precyzyjne odpowiedzi.

Kremy termoaktywne na cellulit – warto stosować czy nie?

Większość kremów na cellulit nie działa, bez diety i ćwiczeń. Co z antycellulitowymi kremami termoaktywnymi? Ich działanie jest nieco inne, te produkty nie działają powierzchownie, lecz stymulują mikrokrążenie, czyli fundują tkance drenaż limfatyczny, usuwają toksyny i tym sposobem usuwają nadmiar tkanki tłuszczowej. Gdy naskórek jest rozgrzany substancje aktywne łatwiej i sprawniej przenikają w głąb skóry. Warto wiedzieć, że podobny efekt zapewni także ciepła kąpiel, przed użyciem specyfiku antycellulitowego.

Szczotka do masażu na cellulit – czy szczotkowanie cellulitu coś daje?

Szczotka do masażu antycellulitowego jest często pomijanym gadżetem. Niesłusznie: to właśnie masaż, czyli m.in. szczotkowanie ciała od kostek ku górze, w stronę serca) doskonale pobudza krążenie i zapewnia detoks całemu ciału. Czy wiesz, że wystarczy szczotkować ciało jedynie 5 minut dziennie, aby totalnie odmienić kondycję Twojej skóry? Ważne jest oczywiście to, jaką szczotkę do masażu wybierasz. Wysoka jakość jest tu kluczowa – dlatego zwracaj uwagę, z czego i jak wykonano szczotkę do masażu antycellulitowego. Najlepsze są te z naturalnego włosia.

Jak usunąć cellulit z brzucha?

Jak usunąć cellulit z brzucha, jeśli zmiana jest świeża? Gimnastyka i aerobik wydają się najlepszym rozwiązaniem. Wiedz, że im szybciej dostrzegłaś cellulitowe zmiany i im są one młodsze, tym łatwiej pozbędziesz się nierówności skórnych.
Pamiętajmy, że ćwiczenia na cellulit (w połączeniu ze skutecznym kremem antycellulitowym, który wspomaga zwalczanie cellulitu) na brzuchu mają sens tylko wtedy, jeśli będziemy je wykonywać regularnie. Należą do nich:
Brzuszki – najprostsze ćwiczenie likwidujące cellulit na brzuchu.
Aerobik, fitness – wpływa na całe ciało i pomaga w szybkiej utracie zbędnych kilogramów znajdujących się na brzuchu.
Hula-hop – doskonale radzi sobie z nierównomiernym rozłożeniem tkanki tłuszczowej na brzuchu. Hula hop możesz użyć zawsze, nawet podczas oglądania serialu.

Jak usunąć zaawansowany cellulit z brzucha?

Jeśli domowe sposoby zawiodły, możesz skusić się na zabieg w gabinecie. Najpopularniejszymi, sprawdzonymi i zaawansowanymi zabiegami, które pomogą Ci osiągnąć wymarzony efekt są:

  • Karboksyterapia – dwutlenek węgla wstrzykuje się w niewielkich ilościach w dotknięte cellulitem miejsca na ciele. Dzięki temu zwiększa się ilość produkcji kolagenu i elastyny w organizmie, kondycja i wygląd skóry poprawiają się, nie tworzy się pomarańczowa skórka.
  • Maximus – to specjalistyczny zabieg z użyciem trójpolarnej fali radiowej, która doskonale i skutecznie aktywuje mięśnie. Następuje zagęszczanie włókien kolagenowych, dzięki czemu powierzchnia skóry wyrównuje się i ujędrnia.
  • Endermologia LPG – to niezwykle skuteczny masaż podciśnieniowy, redukujący nawet uporczywy cellulit.

Jak usunąć cellulit z pośladków?

Cellulit na pośladkach to częsta przypadłość i jedno z najpowszechniejszych miejsc, zaatakowanych przez pomarańczową skórkę. Jeśli chcesz się z nim na dobre rozprawić pamiętaj, że kosmetyki antycellulitowe to za mało i musisz… zacząć ćwiczyć. Rób wykroki, wykopy, zacznij jeździć na rolkach, biegaj, wsiądź na rower, rób przysiady i masuj skórę. Doskonale działa masaż bańką chińską. Możesz go wykonać w domu lub oddać się w ręce specjalisty.

Pamiętaj, że cellulit na pośladkach bywa bardzo uciążliwy. Znika wyłącznie przy regularnie uprawianym sporcie, który powinien być połączony ze zbilansowaną dietą i odpowiednią pielęgnacją. W przeciwnym razie walka z pomarańczową skórką nie będzie miała sensu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *