Kosmetyki mineralne VS kosmetyki tradycyjne – czym się różnią i które wybrać?

Napisany w Makijaż przez Katarzyna. B

Porównywanie kosmetyków mineralnych ze zwykłymi to jak porównanie roweru i porsche. Nawet najlepszej jakości kosmetyki o tradycyjnym składzie nie dorównają mineralnym. Dlaczego? Czym różnią się kosmetyki mineralne od „zwykłych”? Kto powinien po nie sięgnąć i jakie mają właściwości? Jak należy je stosować? Prezentujemy kompendium wiedzy o kosmetykach mineralnych.

shutterstock_48012172-e1535354601634

Kosmetyki mineralne co to takiego?

Oczywiście już po ich nazwie można się domyślić, że pochodzą one z… minerałów, w dodatku krystalicznie czystych. Są w 100% naturalne, a ich skład jest krótki, ponieważ nie zawierają one żadnej chemii, parabenów, środków konserwujących, olejów ani substancji zapachowych. Dlatego są bardzo łagodne, hypoalergiczne, nie podrażniają skóry i mają właściwości lecznicze a dodatkowo – odżywiają i regenerują skórę. To produkty o wysokim standardzie, które zapewniają doskonałą pielęgnację skóry przy jednoczesnym nienagannym makijażu.

Kosmetyki mineralne a zwykle

Mineralne kosmetyki są o klasę wyżej niż te „zwyczajowo” pojawiające się w drogeriach. Wspomnieliśmy już, że nie mają szkodliwych, działających komedogennie substancji, a zatem nie zakłócają naturalnych procesów zachodzących w naskórku. Ich właściwości pielęgnujące są bardzo cenione – tam, gdzie „tradycyjne” produkty do makijażu nie zadbają o cerę tak, jak mineralne. Są idealne do delikatnego dziennego makijażu i subtelnej pielęgnacji. Ich właściwości regenerujące i poprawiające kondycję skóry doceniają dziś wszyscy, kiedyś były zalecane osobom po zabiegach medycyny estetycznej, z podrażnieniami skóry, bliznami lub AZS.

Kosmetyki mineralne – dla kogo są najlepsze?

Kosmetyki mineralne są wyjątkowo delikatne i doskonale adaptują się ze skórą. Zostały stworzone dla bardzo wrażliwej skóry, oraz jako remedium po zabiegach medycyny estetycznej, np. po laserowym peelingu, mikrodermabrazji lub botoksie. Są doskonałe dla osób po wszelkich operacjach plastycznych czy dermatologicznych. Dbają o skórę trądzikową i przyspieszają gojenie się ran i zmian skórnych nie tylko po trądziku, ale po wszelkich dolegliwościach, które mogą przydarzyć się skórze problematycznej. Nie znaczy to oczywiście, ze mineralne kosmetyki do twarzy dedykowane są wyłącznie wrażliwym lub podrażnionym skórom po zabiegach lub operacjach. Dziś stosuje je każdy, komu zależy na kosmetykach najwyższej jakości i potwierdzonym działaniu.

Kosmetyki mineralne do makijażu – skład

Siła kosmetyków naturalnych tkwi w ich pochodzeniu i odpowiednio dobranych składnikach. Krystalicznie czyste minerały doskonale pielęgnują i regenerują skórę, a przy tym zapewniają nienaganny wygląd makijażu. Należą do nich m.in.: tlenek cynku, dwutlenek tytanu, mika i wszelkiego rodzaju barwne pigmenty (również naturalnego pochodzenia: tlenki żelaza, chromu, manganu oraz ultramaryny). Kosmetyki mineralne zawdzięczają swój kolor ( a dokładniej: jego natężenie) bieli cynkowej i tytanowej. Mają one właściwości kryjące, antybakteryjne i regulują poziom sebum na skórze. Mika w kosmetykach mineralnych nadaje produktom perłowe lub satynowe wykończenie. Żaden z nich nie podrażnia skóry, a dwutlenek tytanu pełni ponadto funkcję naturalnego filtru przeciwsłonecznego (ma faktor 15 SPF).

Kosmetyki mineralne – opinie

Kosmetyki mineralne zbierają świetne opinie – nie podrażniają i dobrze spajają się ze skórą. Są przy tym niezwykle wydajne. Jedyne, czego potrzeba do ich aplikacji, to zestaw dobrych pędzli (wszystkie bez wyjątku są sypkie). Największą popularnością cieszą się podkłady i mineralne pudry do wykończenia makijażu. Blogerki i vlogerki zgodnie potwierdzają, że kosmetyki mineralne są bardzo bezpieczne i nawet po nałożeniu kilku warstw nie istnieje ryzyko uzyskania tzw. efektu maski. Gwarantują naturalny, ładny makijaż, są doskonałe dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z makijażem (będą idealne jako pierwsze kosmetyki dla nastolatki, ponieważ doskonale malują i dodatkowo – dbają o kapryśną, trądzikową cerę).

Kosmetyki mineralne – cena

Cena kosmetyków mineralnych jest nieco wyższa niż tradycyjnych, jednak biorąc pod uwagę ich jakość, wydajność i działanie wydaje się ona być całkiem rozsądna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *