Miłość Azjatek: jak działa cushion – podkład w poduszce?

Napisany w Makijaż przez Katarzyna. B

Jeśli nie znasz jeszcze miękkiego i delikatnego jak puch, a jednocześnie i precyzyjnego w aplikacji podkładu typu cushion – z pewnością zainteresowaniem przeczytasz o jego niespotykanych właściwościach. Azjatki pokochały go tak bardzo, że cushion powoli wypierają pudry w kompakcie i tradycyjne pudry rozświetlające w płynie (podkład w poduszce jest bowiem połączeniem jednego i drugiego). Jakie ma właściwości i czy działa lepiej, niż dwa tradycyjne kosmetyki?

1441274750-9793

Czym jest podkład cushion?

Wspomnieliśmy już, że jest t połączenie podkładu i pudru sypkiego w jednym produkcie. Ciekawostką jest to, ze pierwszy wydany w Korei podkład cushion sprzedawano średnio co 6 sekund. Jak udało się to osiągnąć?

Sekretem podkładu cushion jest jego wygląd. Przypomina on tradycyjny podkład w kompakcie, ale ma wyjątkową formułę. W maleńkim płaskim pudełeczku znajduje się maleńka poduszeczka, która nasączona jest płynnym podkładem, ten zaś podczas aplikacji wydobywa się z poduszeczki tworzą cna skórze naturalny, świetlisty efekt.

Zalety podkładu cushion

Podkład w gąbeczce to przede wszystkim łatwa i bardzo profesjonalna aplikacja, która w kilku gestach (gąbeczkę dociskamy do twarzy „stemplując” nią skórę) jest w stanie zapewnić nam efekt niezwykle gładkiej, zdrowej i rozświetlonej cery.

Cushion ma zazwyczaj bardzo lekką, niemal wodnistą konsystencje i doskonal adaptuje się ze skóra, dzięki czemu przykrywa niedoskonałości, wydobywa satynowy blask i odżywia ją, a jednocześnie nie tworzy na buzi efektu maski.

Kolejna zaletą kosmetyku jest efekt, jaki możemy dzięki niemu uzyskać – od delikatnego, subtelnego makijażu aż po mocne krycie i intensywny kamuflaż – zależy to od ilości nakładanego specyfiku.

Podkład cushion jest też bardzo wygodny – można go zabrać do torebki i w każdą podróż. Nadaje się do wykonywania drobnych poprawek w ciągu dnia, w każdej chwili jest gotów, by nadać buzi promienny wygląd.

Jak używać podkładu cushion?

Do podkładu dołączony jest zazwyczaj aplikator (mały, płaski, podobny do płaskiej poduszeczki, jaką zazwyczaj odnajdujemy z tradycyjnych pudrach w kamieniu). Umieszczamy go w komorze z gąbką tak, by nabrał odpowiednią ilość podkładu i aplikujemy kosmetyk na twarz delikatnie i miarowo stemplując nim całą buzię.

Aby sprawnie i równomiernie pokryć twarz podkładem cushion, najlepiej zacząć od środka twarzy i stopniowo kierować gąbeczkę na zewnątrz – w ten sposób makijaż zajmie nam dosłownie chwile, a kosmetyk równomiernie rozłoży się na buzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *