Minimalizm w pielęgnacji. Jak zacząć i jakich zasad się trzymać?

Napisany w Skóra przez Katarzyna. B

Mówi się, że co za dużo, to niezdrowo. Dokładnie taka zasada obowiązuje w pielęgnacji i kosmetykach. Im mniej produktów skrojonych pod twoje potrzeby zastosujesz, tym efektywniej zadbasz o swoją skórę i swoje włosy. Zatem jak do pielęgnacji wprowadzić minimalizm?

Remanent w kosmetykach

Na początek warto spisać wszystkie kosmetyki, które znajdują się nie tylko w twojej kosmetyczce, lecz także w łazience i na toaletce. Jeżeli chcesz ułatwić sobie zadanie, to podziel je na tematyczne grupy: pielęgnacja, kolorówka, do włosów, do paznokci, itd. Następnie posprawdzaj daty ważności, a przeterminowane produkty od razu wyrzuć. Zastanów się też, czy na pewno potrzebujesz trzech balsamów, dwóch płynów do kąpieli, kilku peelingów.

Porządki w kosmetyczce

Wyrzuć te produkty, które są przeterminowane. Następnie pozbądź się tych, których zapach, kolor i konsystencja pozostawia wiele do życzenia, nie używasz od dłuższego czasu lub podrażniają twoją skórę. Pozostałe produkty warto wyczyścić, a kosmetyczkę uprać. W ten sposób pozbędziesz się zanieczyszczeń i bakterii, które mogłyby zakłócać działanie produktu i wywoływać podrażnienia skóry.

Plan pielęgnacji

Na koniec ustal plan pielęgnacji według takich punktów: rodzaj twojej skóry, jej potrzeby, kosmetyki, które masz i produkty, których jeszcze potrzebujesz. Ustal także harmonogram pielęgnacji i wyznacz dnie, w których będziesz robiła peeling lub olejowanie włosów. Przy okazji stwórz listę zakupów kosmetycznych po to, żebyś nie kupiła niczego niepotrzebnego.

Minimalizm w pielęgnacji – zalety

  1. Ograniczona liczba kosmetyków, zużywanie produktów do końca, więcej zaoszczędzonych pieniędzy.
  2. Kupowanie nowych kosmetyków dopiero wtedy, gdy poprzednie się zużyją do końca.
  3. Świadome zakupy – wiesz, czego potrzebujesz, a na co nie warto wydawać pieniędzy.
  4. Kupując mniej, możesz mieć droższe i lepsze jakościowo kosmetyki.
  5. Stosowanie produktów, które mają kilka zastosowań – uniwersalność przekłada się na liczbę kosmetyków w twoim domu i mniejszą sumę pieniędzy.
  6. Skóra dzięki minimalistycznej pielęgnacji wygląda ładniej i jest zdrowsza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *